Godaddy Domain Transfer Süresini Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Godaddy üzerinden (iç ve dış) domain transfer sürecini hızlandırma nasıl yapılır kısaca onu anlatacağız.

Godaddy üzerinden başka bir firmaya domain transfer ettiğimizde transfer süreci uzun sürebiliyor. Fakat bunu kısaltmanın bir yöntemi var. Aşağıda anlatacağımız şekilde Godaddy dış domain transfer sürecini hızlandırabiliyorsunuz. Normalde dediğimiz gibi dış transfer kodunu karşıdaki kişiye gönderince birkaç gün içerisinde domain diğer kişiye aktarılır. Yani ortalama 4-5 gün sürebiliyor bu süreç. Fakat Godaddy’de bir sayfa üzerinden bu süreci hızlandırabiliyoruz. Şimdi görseller eşliğinde anlatalım.

Godaddy Domain İç ve Dış Transfer Sürecini Hızlandırma Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle Godaddy hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından transfer sürecini hızlandırmak veya anında tamamlamak için “dcc.godaddy.com/control/transfers” sayfasını açıyoruz. Sonrasında burada “Transferler” kısmı çıkacak. Eğer domaini dış bir firmaya taşıyacaksanız aşağıda gördüğünüz gibi “Dışarı Transferler” bölümüne giriyoruz.

  • Godaddy transfer sayfası linki ==> dcc.godaddy.com/control/transfers

2-) Akabinde burada dışarı transfer etmek istediğiniz domain veya domainler çıkacaktır. Hangi domaini dış firmaya transfer etmek istiyorsak onun solunda kutuya tik işareti atıyoruz. Ardından üstteki “Transferi Onayla” butonuna basıyoruz. Bu şekilde birkaç dakika içerisinde o domain dış bir firmaya transfer olacaktır. Yani illaki 5-10 gün beklemenize gerek yok. Bu sayfa üzerinden domain transferini anında yapabilirsiniz.

3-) Ek olarak domain dış transfer yetkilendirme kodunu diğer firmaya girdikten sonra o domain bu sayfada gözükmüş olacaktır. Yani diyelim ki siz dış firmada göndereceğiniz domaini belirtmediniz ve yetkilendirme kodunu girmediniz diyelim veya domain ticareti yaptığınız kişi girmedi. Bu durumda Godaddy’de bu sayfada transfer edeceğiniz domain gözükmez. Yani ilk olarak yetkilendirme kodunu karşıdaki kişiye iletmeniz gerekiyor. O kişi de bulunduğu domain firmasında yetkilendirme kodunu girip domain ile ilgili transfer işlemini tamamlaması gerekiyor. Sonrasında siz bu sayfaya girip onaylama işlemi yaparak domaini anında karşı tarafa aktarmış olursunuz.

Bu şekilde domain transfer süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz ve anında domainleri transfer edebilirsiniz. Aynı şekilde firma için domain transferini de bu yöntemle hızlandırabilirsiniz. Daha doğrusu anında karşı tarafa gönderebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir