Google Adsense 1k Hite Kaç TL Kazandırır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Google Adsense reklam firmasının günlük 1k yani 1000 tekil kullanıcı hitine karşılık ortalama olarak kaç tl kazandıracağını sizlerle paylaşacağız.Umarız faydalı olur.

Google Adsense dünyanın en iyi reklam şirketlerinden birisidir diyebiliriz.Tamamen güvenilir ve sayımları da bir o kadar iyidir.Sonuçta Google’nin bir hizmeti olan reklam servisidir.Tabii ki güvenilir olacaktır.Adsense ödemeleri genellikle ayın 21’i ve 23’ü arasında yapmaktadır.

Peki adsense günlük 1 k tekil hite (yani günlük 1000 tekil kullanıcıya) ortalama kaç tl bırakıyor şimdi onu inceleyelim.

Ortalama olarak adsense günlük 1k tekil hite 3-4 tl arasında bir miktar bırakmaktadır.Tabii ki bu yerleşime göre değişir.Lakin biz ortalama değeri yazdık.Edindiğimiz verilere göre çoğu 1 k tekil hitli sitenin aylık ortalama 100 tl gibi bir kazancı bulunmaktadır.Bu da günlük 3-4 tl arası bir miktara tekabül etmektedir.

Dediğimiz gibi bu değerler tamamen ortalamadır.Atıyorum moda,sağlık,finans vb. gibi tbm oranları yüksek bir sektörde siteniz varsa 1 k hite aylık 150-200 tl arası da kazanabilirsiniz.Ama eğer oyun,söz vb. gibi tbm oranları düşük olan sektörlerde siteniz varsa 1k hite belki de 50 tl kazanırsınız.

Bu değer sektörden sektöre değişmektedir.Ama ortalama olarak adsense 1k tekil hite aylık 100 tl, 10 k tekil hite ise aylık 1000 tl miktar kazandırmaktadır.

Örneğin yukarıdaki raporda gördüğünüz gibi günlük ortalama 200-300 hitli bir sitenin son bir aylık kazancı mevcut.Son bir ayda 21 tl kazandırmış.Yani bu da 1000 hite karşılık geldiğinde 5 ile çarparsak ortalama 100 tl ediyor.Görseli göremiyorsanız adblock eklentisini kapatmanız gerekiyor.Adsense görseli olduğu için adblock ile görünmüyor.

Şimdilik bu kadar.İlerleyen yazılarımızda görüşmek üzere.Umarız konunun faydası olur.Herkese iyi çalışmalar bol kazançlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir