Google Adsense Reklam Dengesini Nereden Ayarlarız?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Google adsense reklam dengesi ayarlamalarını nereden yapabiliriz onları anlatacağız.

Adsense‘nin son yaptığı güncellemelerden sonra reklam dengesi ayarlarını kullanıcılarına sundu.Reklam dengesi, sitenizdeki reklamların görüntülenebilirlik derecesini arttırmaya fakat bununla beraber tbm oranının düşük olmasını ya da sitenizde yer alan reklamların az görünmesine fakat tbm oranının yüksek olmasını sağlamaktadır.

İşte bu durumda sizler de deneme yanılma yaparak en iyi reklam dengesi ayarını siteniz için bulmanız gerekmektedir.Normalde ortalama %70 reklam dengesi ile en iyi kazanç oranına sahip olabilirsiniz.Lakin dediğimiz gibi siteden siteye yani sektörden sektöre bu ayar değişmektedir.O yüzden en iyisi kendi siteniz için deneme yanılma yaparak en yüksek kazancı nasıl sağlayabiliyorsanız o oranı kullanmaktır.

Peki şimdi gelelim Google Adsense üzerinden reklam dengesi nasıl ve nereden ayarlanıyor onu öğrenelim.

==> Öncelikle adsense hesabınızı açıyorsunuz.

==> Ardından sol menüden “Reklamlarım” butonuna basıyoruz.Sonrasında ise “Reklam Dengesi” butonuna basıyoruz.

==> Sonrasında ise açılan sayfada sağ tarafta “Reklam doluluk oranı” mevcut.Oradan reklam dengesini istediğiniz seviyeye getirebiliyorsunuz.

==> Ardından “Uygula” butonuna basıyorsunuz.

İşlem bu kadardır arkadaşlar.Dediğimiz gibi genelde bu ayar %70 olarak seçilir.Çünkü çoğu sektör için en iyi kazancı %70 oranı verir.Ama sizler kendi siteleriniz için bu reklam dengesi oranını deneme yanılma yaparak en iyi kazanç oranını kendiniz bulun.

Herkese bol kazançlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir