Google Aylık ve Günlük Ziyaretçi Sayısı Kaçtır? Google’ın Toplam Hiti Kaç?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Google’ın aylık, haftalık ve günlük ziyaretçi sayısı kaçtır ortalama verileri paylaşacağız.

Bildiğiniz gibi dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi google.com ‘dur. Haliyle çoğu kişi Google’ın toplam hit sayısı kaçtır, toplam ziyaretçi sayısı kaçtır merak etmektedir. Sizler için SimilarWeb eklentisi sayesinde Google’ın ortalama ziyaretçi sayısını bulduk. Google, Alexa sıralamasında göre dünyada 1. sırada yer alan bir sitedir. Similar Web değerlerine göre ise Google.com 1. sırada. Fakat yerel Google yani google.com.tr ise 164. sırada bulunuyor. Şimdi sizler için hem google.com hem de google.com.tr ‘nin aylık ve günlük ziyaretçi sayısı kaçtır onları yazalım.

Google’ın Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Hit Sayısı Nedir?

Google.com Sitesi İstatistikleri:

  • Global google günlük hit sayısı ==> 2,98 milyar
  • Global google haftalık hit sayısı ==> 20,86 milyar
  • Global google aylık hit sayısı ==> 89,5 milyar
  • Global google yıllık hit sayısı ==> 1074 milyar

SimilarWeb istatistiklerine baktığımız kadarıyla Google.com global sitesinin aylık 89.5 milyar ziyaretçisi bulunmaktadır. Yani yukarı yuvarlarsak Google’ın aylık 90 milyar ziyaretçisi, hiti var. Haliyle bunu 30’a bölersek google’ın günlük 3 milyar ziyaretçisi var demektir. Bu rakam gerçekten çok büyük. Dünya nüfusunun yaklaşık %40’ı her gün Google’ı ziyaret etmektedir diyebiliriz. Buna göre Google’ın günlük yaklaşık 3 milyar, haftalık yaklaşık 21 milyar, aylık 90 milyar ve yıllık ise yaklaşık 1080 milyar hiti bulunmaktadır. Tabii bu google.com sitesi yani global sitesi için geçerli. Şimdi Google TR sitesi için istatistiklere göz atalım.

Google.com.tr Sitesi İstatistikleri:

  • Yerel google TR günlük hit sayısı ==> 5,64 milyon
  • Yerel google TR haftalık hit sayısı ==> 39,48 milyon
  • Yerel google TR aylık hit sayısı ==> 169,4 milyon
  • Yerel google TR yıllık hit sayısı ==> 2032 milyon (2 milyar)

 

SimilarWeb google.com.tr istatistiklerine baktığımızda yerel Google’ın aylık 169 milyon ziyaretçisi olduğunu görüyoruz. Tabii bu 2021 Haziran ayı için geçerli. Tabloya yukarıdan bakabilirsiniz. Hemen hemen ortalama verileri bu şekilde. Son 2 ayda biraz düşüş olsa da buna göre baz aldık. Google TR’nin aylık 169 milyon hiti mevcuttur. Günlük ise 5.6 milyon hiti var. Yani ülkemizde Google TR’ye günlük 5 buçuk milyon kişi giriyor. Gerçekten büyük bir sayı diyebiliriz. Ülke nüfusumuzun yaklaşık %7 ‘sine tekabül ediyor. Buna ek olarak Google TR’nin haftalık hiti 39 milyon, aylık hiti 169 milyon ve yıllık hiti ise 2032 milyon yani 2 milyardır.

NOT = Bu veriler 2021 Haziran ayı SimilarWeb verilerine göre baz alınmıştır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir