Google Chrome Son Kapatılan Sekme Geri Nasıl Açılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Google Chrome sok kapatılan sekme geriye nasıl açılır klavyeden kısayolunu anlatacağız.

Google Chrome’da birden fazla sekme kullanırken illaki yanlışlıkla kapattığımız sekmeler olabilir. Bu sekmeleri geri açmak için 2 farklı yöntem kullanabilirsiniz. 2 farklı yöntem ile sekmeleri geri getirebilirsiniz. Peki Chrome’da son kapatılan sekme en hızlı şekilde geriye nasıl açılır şimdi klavye kısayolunu anlatalım.

Chrome Son Kapatılan Sekmeyi Geri Açma Hızlı Yöntemler

1-) Öncelikle Chrome’da son kapattığınız sekmeyi geri açmak için sağ üst taraftaki 3 nokta işaretine basın. Ardından “Geçmiş” kısmına girerek son kapattığınız sekmeyi görebilir ve geri açabilirsiniz.

Fakat bunun daha kısa bir yöntemi var. O da klavyeden son kapatılan sekmeyi geri açmaktır. Şimdi onu anlatalım.

2-) Son kapatılan sekmeyi klavyeden hızlı bir şekilde geri açmak için “CTRL + Shift + T” tuşlarına basmamız gerekmektedir. Yani ilk olarak CTRL ve Shift tuşlarına aynı anda basıyoruz. Ardından T harfine basıyoruz. Sonrasında otomatikman son kapattığımız Chrome sekmesi geri açılmış olacaktır.

Yukarıdaki klavyede gördüğünüz gibi ilk olarak sol altta yer alan CTRL+Shift tuşlarına basıyoruz ve sonrasında T tuşuna basarsak son kapattığımız sekme otomatikman geri gelir. Son kapatılan sekme hangi sitede kapatıldıysa o da geri gelmiş olur.

  • CTRL + Shift + T = Son kapatılan sekmeyi geri açar.

Bu şekilde son kapatılan sekmeyi hızlı şekilde geri getirebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir