Google Chrome Tarayıcı Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere Google Chrome tarayıcı güncellemesi nasıl yapılır onu anlatacağız.

Google Chrome bazı zamanlar kendiliğinden bozuluyor ve hata veriyor. Bu durumda Chrome’u güncellememiz en iyi çözüm olabilir. Kaldı ki internet tarayıcısını güncellemek her zaman bize avantaj sağlar. Çünkü nasıl teknoloji gelişiyor ve ayak uydurmamız gerekiyorsa aynı şekilde Chrome tarayıcısı da gelişmekte ve güncellememiz gerekmektedir. Bu sayede internette daha iyi ve hızlı takılabiliriz. Şimdi hızlı şekilde Chrome nasıl ve nereden güncellenir onu anlatalım.

1-) Öncelikle Google Chrome’a giriyoruz. Ardından aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi sağ üstteki 3 nokta işaretine basıyoruz. Oradan da alt tarafta bulunan “Ayarlar” butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında açılan sayfadan sol üstteki Ayarlar yazısının yanındaki 3 çizgi işaretine basıyoruz.

3-) Akabinde en alttaki “Chrome hakkında” butonuna basıyoruz.

4-) Son olarak ise açılan bu sayfada Chrome güncel mi değil mi o yazmaktadır. Eğer güncelse aşağıdaki gibi bir uyarı çıkıyor. Ama güncel değilse bu alanda güncelleme bildirimi gelecektir. Ona basarak Google Chrome tarayıcısını güncelleyebileceksiniz.

5-) Dediğimiz gibi bizim bilgisayarda Chrome güncel olduğu için güncelleme uyarısı bulunmuyor. Ama güncel değilse bu alana girdiğinizde güncelleme linki karşınıza çıkacaktır.

Bu şekilde Google Chrome güncellemesi hızlı bir biçimde yapılabiliyor. Umarız faydalı olur. Herkese internette iyi gezmeler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir