Google Chrome Tema Değiştirme Nasıl Yapılır? Google Tema Ayarlama

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere Google Chrome’da tema değiştirme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Google Chrome en çok kullanılan internet browser tarayıcısıdır. Chrome’daki birçok özellik ne kadar çok kullanıldığının göstergesidir. Bu özelliklerden birisi de browser tema çeşitliliğidir. Google Chrome’da onlarca hatta yüzlerce farklı tema mevcut. İstediğinizi kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere Chrome tema ayarlarını nasıl değiştirebiliriz, yeni temalara nereden ulaşırız onu anlatalım.

Google Chrome Yeni Temalara Nereden Bakılır?

1-) Chrome’da yeni temalara bakmak için öncelikle sağ üstte bulunan 3 nokta işaretine basıyoruz. Ardından “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında açılan sayfada sol menülerden “Görünüm” kısmını açıyoruz.

3-) Ardından karşımıza aşağıdaki gibi bir kısım gelecek. Buradan aşağıda gördüğünüz gibi Tema kısmına tıklarsanız temaların olduğu alanı açarsınız. Eğer sağdaki “Varsayılana sıfırla” butonuna tıklarsanız Chrome ilk yüklendiğinde var olan varsayılan tema aktif olur.

4-) Tema bölümüne tıkladıktan sonra farklı bir sekme açılacak. Burada aşağıda gördüğünüz gibi temanın ismi ve Ana Sayfa>Temalar bölümü gelecek. Buradan tüm temaları görmek için “Temalar” linkine tıklıyoruz. Veya direkt olarak “https://chrome.google.com/webstore/category/themes” buradaki linke girerek temalar bölümünü açabilirsiniz.

5-) Temalar kısmını açtıktan sonra aşağıdaki gibi bir sürü tema karşımıza gelecek. Buradan hangisini beğenirseniz, göz zevkinize hangisi uyumluysa onu seçebilirsiniz. Mesela gece modu için özel karanlık temalar da mevcut. Veya gündüz kullanım için renkli temalar da var.

6-) İstediğiniz temanın üzerine tıklayın ve sonrasında sağ tarafta “Chrome’a ekle” butonu çıkacak. Oraya tıkladığınızda temayı aktif yapabilirsiniz.

Bu şekilde Chrome’da birbirinden güzel tema seçeneklerine göz atabilir ve istediğinizi ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir