Google Chrome’da Bir Sitenin Sesi Kolay Şekilde Nasıl Kapatılır?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Google Chrome tarayıcısı üzerindeki açık olan sekmelerin sesini teker teker nasıl kapatabiliriz onu anlatacağız.

Özellikle whatsapp web, facebook messenger veya buna benzer mesajlaşma uygulamaları kullanan kişiler sürekli mesaj aldıklarında bilgisayara bildirim ve ses geliyor. Bildirim için sorun olmaz fakat özellikle müzik dinlenildiğinde whatsapp’dan gelen bildirim sesleri insanları rahatsız edebiliyor. İşte bu yüzden bu whatsapp web’in sekmesinin sesini kapatmamız gerekiyor. Bunun için de Chrome’da çok kolay bir yöntem var. Hemen anlatıma geçelim.

1-) Öncelikle Google Chrome’da arka planda müzik çalan rastgele bir site açıyoruz. Mesela biz youtube’yi açtık diyelim. Sadece onun sesini kapatmak istiyoruz. İlk önce üst sekmeden sesini kapatmak istediğiniz sekmenin üstüne geliyorsunuz mouse ile sağ tıklıyorsunuz.

2-) Ardından aşağıda gördüğünüz gibi açılan seçeneklerden “Sitenin sesini kapat” kısmı var ona basıyoruz.

3-) Ardından sadece o sekmede çalan müzik,video veya herhangi bir ses kapanmış olacak. Bu sayede whatsapp vb. gibi bildirim sesi gelen sesleri kapatabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir