Google Chrome’da Dinozor Oyunu Nasıl Oynanır?

Herkese iyi günler dileriz değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Google Chrome’da dinozor oyunu nasıl oynanır onu anlatacağız.

Google Chrome’da gizli bir oyun olduğunu biliyor muydunuz. Oyunun adı dinozor oyunudur. Üstelik bu oyunu oynamak için internet bağlantınızın olmaması gerekiyor. İllaki denk gelmiştirsiniz bağlantınız gittiğinde Google Chrome ekranında bir dinozor beliriyor. İşte bu dinozor aslında hareket ediyor ve oyun haline geliyor. Peki bu oyunu nasıl başlatabiliriz şimdi detayları anlatalım.

Öncelikle dinazor oyununu oynamak için Google Chrome’a girmiş olmanız ve internetinizin bağlı olmaması gerekiyor. Yani internet bağlı olmadığı zamanlar bu oyunu oynayabiliyorsunuz. Zaten amaç da o. İnternet gelene kadar vakit geçirmek için Google böyle bir yöntem düşünmüş ve gayet basit ve eğlenceli bir oyun bizlere sunmuş. Bizler de internet bağlantısı gelene kadar bu oyunu oynayabiliyoruz. Üstelik internet gelse bile sekmeyi kapatmadığımız sürece oyun devam etmiş oluyor.

Üstteki resimde gördüğünüz gibi oyuna başlamak için dinozor resminin üzerine tıklayıp klavyeden space yani boşluk tuşuna basmamız gerekiyor. Ardından oyun başlamış oluyor.

Ardından üstteki resimde gördüğünüz gibi oyuna başlamış oluyoruz. Oyunda amaç dinozor ile gelen engellerin üzerinden atlamaktır. Sonraki seviyelerde bir ejderha size saldırıyor ve alev fırlatıyor. Bundan da aşağı yön tuşuna basarak yani dinozorla eğilerek kaçabiliyorsunuz. Bu şekilde oyun devam etmektedir.

Eğer yanarsanız da üstteki görseldeki gibi bir “Game Over” bildirisi alıyorsunuz böylelikle oyun bitmiş oluyor. Tekrar oyuna başlamak için game over yazısının altındaki tekrar tuşuna basmanız yeterlidir.

Dediğimiz gibi oyunu oynamak için Google Chrome tarayıcısını açmanız gerekiyor. Ayrıca internetinizin bağlı olmaması gerekiyor. İnternete bağlı olursanız bu sayfa açılmaz.

Umarız yararlı olur. Herkese iyi oyunlar dileriz. Sizler de rekorunuzu alt tarafta bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir