Google Chrome’da Emoji Nasıl Yapılır? (Klavye Kullanmadan)

Merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Google Chrome üzerinden klavye kullanmadan internette hızlı şekilde emoji nasıl yapılır onu anlatacağız.

Mobil kullanımın artmasıyla birlikte emoji kullanımı da ayrı doğrultuda arttı. Önceden klavyeden emoji benzeri yaptığımız şekillerin yerini artık gerçek emoji resimleri aldı. Mesela önceden <3 kalp anlamına geliyordu ve bu işareti yapmak yeterliydi. Ama artık <3 bunun yerine ♥ (Kalp emojisi Alt+3 ile yapılır) bu simgeyi yapabiliyoruz. Google Chrome son yıllarda gelen en büyük yeniliklerden birisi de artık klavye kullanmadan internet tarayıcısı üzerinden hızlı şekilde emoji yapabilmektir. Evet, klavye kullanmadan Chrome üzerinden emoji yapmak artık çok kolay. Şimdi nasıl yapılır kısaca gösterelim.

Chrome’da Emoji Nasıl Yapılır? (Klavye Kullanmadan İnternette Emoji Yapmak)

Arkadaşlar eğer Google Chrome kullanıyorsanız bir yere emoji eklemek için mouse ile sağ tık yapmanız gerekiyor. Ardından en üst seçenekte “Emoji” yazar. İşte oraya bastığınızda tüm emojileri görebileceksiniz. Oradan istediğinize tıklayarak emoji yapmış olursunuz. Şimdi sırasıyla anlatalım.

1-) Öncelikle emoji yapacağınız yere gelin (emoji yapacağınız yer normal yazı ile yazılabilen bir kısım olmalı) ve mouse ile sağ tık yapın. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi seçenekler çıkacak. Buradan en üstteki “Emoji” kısmına basıyoruz. Dilerseniz klavyeden Win + . işaretlerine de basarak emojileri açabilirsiniz.

2-) Ardından tüm emojiler ekranda çıkmış olacaktır. Bunlardan istediğinizi seçerek emoji yapmış olursunuz.

3-) Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi art arda birçok emoji işareti yapabiliyoruz.

Bu emojileri yaparken sağ tık yapacağımız yerin normal yazı ile yazılabiliyor olması gerekiyor. Yani herhangi bir yere sağ tık yaptığımızda emoji işareti çıkmayabilir. Normal yazı yazdığımız yerler olmalı. Mesela Facebook’ta yorum yazarken, Twitter yorum, İnstagram yorum, forum sitelerinde yorum yazarken vb. birçok yerde bu şekilde Chrome ile emoji yapabilirsiniz. Bu yöntemle hiç klavye kullanmanıza gerek kalmaz. Sadece sağ tık ile emojileri yapmanız mümkün.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir