Seo

Google Gibi Getir İle Anında İndex Sağlayın

Web siteniz var ve hemen index almamasından mı şikayetçisiniz.Google webmaster tools‘u kullanarak sitenize anında index aldırabilirsiniz.Gelin birlikte bu işlemi adım adım öğrenelim.

1-) Öncelikle google webmaster tools’a kayıt olmamız gerekiyor.Google’a webmaster tools diye yazın ilk sekmeyi açın ve kaydolun.Kayıt olduktan sonra site onaylatma işlemi gelecektir.Sitenizi html kodları kullanarak onaylatabilirsiniz.

google gibi getir 1 google gibi getir 2

Resimde de gördüğünüz gibi o kodu sitenizde <head> </head> kodları arasına bir yere koyuyorsunuz ve sonra da “Doğrula” butonuna basıyorsunuz.Kayıt olma ve doğrulama işlemi bu kadar.

2-) Şimdi anında index almamız için “Google Gibi Getir” servisini kullanacağız.Kontrol panelimizden sol tarafta “Tarama” ‘ya tıklıyoruz ve Google gibi getiri açıyoruz.

google gibi getir 3

3-) Google gibi getir kısmını açtıktan sonra boş olan kutuya sitemizden hangi yazıyı ekliyorsak onun “/” dan sonraki kısmını alıp o kutucuğa yapıştırıyoruz.Örneğin “www.siteadı.com/googlegibigetir.html” burada mavi ile olan kısmı kopyalayıp o kutucuğa yapıştırıyoruz.

google gibi getir 4

4-) Kutuya yapıştırdıktan sonra kırmızı “Getir” butonuna basıyoruz sonra da aşağıdaki kısımda Dizine gönder butonuna basıyoruz.İşte hepsi bu kadar artık yazımız google da indexlenmiş durumda.Aratıp bakabilirsiniz.

google gibi getir 5 google gibi getir 6

Google gibi getir işlemi için aylık 500 defa hakkımız var.Yani günde 10 yazı bile girseniz 500 etmiyor rahat rahat kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. güzel ögrenmiş olduk deneriz artık bundan sonra

  2. sitenizi gezdim çok faydalı bilgiler var teşekürler

    1. Sağolun hocam bende teşekkür ederim.

  3. Çok teşekkür ederiz hocam paylaşımınızdan dolayı. Bu oldukça yararlı oldu kendi adıma konuşmak gerekirse.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir