Google Kodlama Yarışmasına Katılarak Tişört Kazanmak

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Google kodlama yarışmasına girerek nasıl tişört kazanabilirsiniz onu anlatacağız.

Google’ın her sene düzenlediği “Google Code-in” adında bir yarışması mevcuttur. Öncelikle buradaki siteye girerek bu yarışma hakkında ingilizce dilinde daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz ve o linkten yarışmaya katılabilirsiniz. Şimdi elimizden geldiğince ayrıntılı bilgileri Türkçe olarak açıklayalım.

Arkadaşlar yarışma her senenin sonlarına doğru yani Ekim-Kasım-Aralık aylarında düzenleniyor. Yarışmaya katılmak için 13-17 yaşları arasında olmanız gerekiyor. Yani yarışma üniversite öncesi lise talebeleri için düzenlenmektedir. Yarışma ilk olarak 2010 senesinde düzenlenmiştir ve o zamandan bugüne kadar toplam 107 farklı ülkede 8 bin küsür öğrenci yarışmaya katılmıştır.

Yarışma internet sitesi üzerinden gerçekleşiyor ve kod soruları soruluyor. Bu sorulardan ilk aşamayı geçerseniz (ki ilk aşamada kolay 3 soru soruluyor) Google size özel 1 adet Tişört hediye yolluyor. Üstelik kargo vs. herşey bedava yani adresinizi veriyorsunuz direkt özel kargoyla 3-4 güne amerikadan evinize geliyor. Google’ın verdiği tişörtün resmine aşağıdan bakabilirsiniz. Bu 2016 senesinde verildiği için tişörtte “Google Code-in 2016” şeklinde yazıyor.

Tişörtün yanı sıra eğer yarı finale çıkarsanız kapşonlu bir hırka kazanıyorsunuz. Eğer finale çıkmayı başarırsanız da Google sizi davet ediyor ve böylelikle Google’ı ziyaret edebiliyorsunuz.

Yarışmaya buradaki linke girerek katılabilirsiniz.Dediğimiz gibi şimdi yarışma başlamadı yıl sonuna doğru başlayacaktır.Ayrıca yaşınıza dikkat edin liseli öğrenciyseniz girebilirsiniz büyük ihtimalle ama maalesef üniversiteliler giremiyor, sağlık olsun.

Google’nin şimdilik kodlama üzerine güncel bu yarışması mevcuttur.Eğer başka yarışmalar da düzenlenirse sitemize ekleyeceğiz.

Yarışmaya katılacak olan herkese şimdiden başarılar dileriz.Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir