Google Maps(Haritalar) İşyeri Adresi Ekleme

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Google Maps’e firma adresi nasıl eklenir onu anlatacağız.

Öncelikle özellikle işyeri ve ofisi olanlar buraların adreslerini Google Maps‘e bildirmesi çok önemlidir.Çünkü işyeri adresinizi Google Maps’e bildirirseniz sizin işyerini internetten arayanlar sağ tarafta sizin haritanızı ve firma bilgilerinizi bulacaklar.Hal böyle olunca da sizin firmanız onlara güvenilir gelecektir.Mesela kendi açınızdan düşünün.Diyelim ki bir X firması olsun.Bu X firmasının ismini Google’da arattığınızda sağ tarafta eğer adres ve firma bilgileri çıkmazsa bu sizde bir güvensizlik oluşturmaz mı? Elbette oluşturur.Bu yüzden Google Haritalara kendi işyerinizin adresini ve işyeri bilgilerini kesinlikle eklemenizi öneririz.Üstelik tamamen ücretsiz bir hizmet bu.

Şimdi zaman kaybetmeden sizlere Google Maps’e nasıl firma adresi ekleriz onu maddeler halinde anlatalım.Sizler de teker teker uygulayın ve işyerinizi Google’a bildirmiş olun.

1-) Öncelikle arkadaşlar bir google hesabına ihtiyacımız var.Eğer firmanıza ait bir google hesabı varsa ona girin.Yoksa kendi mailinize girin yine de bu işlemler yapılır sorun olmaz yani.Mail adresinizi açtıktan sonra Google Maps‘e giriyoruz.Buraya tıklayarak Google Haritaları açabilirsiniz.

2-) Ardından kendi işyeri yani firma adresinizi o kutucuğa girin.Mesela biz örnek olarak “Cengaver Sokak Mareşal Çakmak Mahallesi, Güngören/İstanbul” şeklinde bir adres girdik.Dediğimiz gibi bu tamamen örnek adres size göstermek için.Siz kendi firmanızın adresini girin.

3-) Adresi yazdıktan sonra haritamız otomatikman oraya gidecek zaten.Oradan da teyit edebilirsiniz.Sonrasında sol tarafta bulunan aşağıdaki gibi menü butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında ise açılan yerde “Eksik bir yer ekleyin” butonuna basın.

5-) Ardından haritamıza geliyoruz ve oradan işyerimizin bulunduğu tam konumu mouse ile seçiyoruz.Aşağıdaki kırmızı işaret konumun üstüne gelmesi lazım.

6-) Son olarak sol tarafta çıkan yerde firma bilgilerimizi ekliyoruz.Buradaki bilgileri muhakkak doğru girmemiz gerekiyor.Ad,adres,kategori,telefon,web sitesi hatta çalışma saatlerini de ekledikten sonra “Gönder” butonuna basıyoruz.

İşlem bu kadardır arkadaşlar.Ardından Google bir süre sonra sizin firmanızı onaylayacak ve Google’da arama yaptığınızda sağ tarafta firmanızın adresi ve diğer bilgileri gözükecektir.

Yukarıda gördüğünüz gibi firma ismini Google’da arattığınızda sağ tarafta harita bilgisi gözükecektir.

Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar bol bereketli kazançlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir