Google Play Developer(Geliştirici) Hesabı Nasıl Açılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere Google Play Developer yani geliştirici hesabı nasıl açılır onu anlatacağım.

Teknolojinin ilerlemesiyle mobile yönelim aynı oranda artmış bulunmaktadır.Önceden herhangi bir oyun oynarken veya birileriyle konuşurken illaki bilgisayar kullanmamız gerekiyordu.Lakin şimdi durum tam tersine döndü desek yanlış olmaz.Artık tüm hayat küçücük telefonların içinde yer alıyor.O küçük dediğimiz telefonlarla bilgisayarda yapabildiğimiz hemen hemen her şeyi yapabiliyoruz.

Peki o küçük telefonlarda istediğiniz şeyleri yapabilmenizi kimlere borçlusunuz.Tabii ki developerlara.Bu developerlar sayesinde Google Play’den veya Apple Store’dan istediğimiz programları indirip kullanabiliyoruz.

Peki hep biz mi kullanacağız.Yani sürekli tüketici mi olacağız.Hayır diyeceğinizi tahmin ederek söylüyorum o zaman neden bizler bir şeyler üretmiyoruz.Eğer bende uygulama veya oyun geliştirmek istiyorum ve bunu Google Play’e yüklemek istiyorum diyorsanız uygulamanızı hazırladıktan sonra google developer hesabı açıp ardından yükleme yapmalısınız.

Lafı uzatmadan hemen google developer yani google geliştirici hesabı nasıl ve nereden açılır onu anlatayım.

Google delevoper hesabı açmak için öncelikle buradaki siteye giriyoruz.Siteye giremeyenler link “https://play.google.com/apps/publish/signup/” şeklindedir.

Google developer hesabı açmak için 25 dolar ödeme yapmamız gerekiyor.

Yani google geliştirici hesabı maalesef ücretsiz açılmıyor bu da büyük ihtimalle her önüne gelen hesap açıp google play‘e uygulama yüklemesin spam yapılmasın diye alınmış bir önlem diye düşünüyorum.

Ardından siteye girdikten sonra yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi sözleşmeyi kabul edip “ödeme işlemine devam et” butonuna basmanız gerekiyor.

Sonrasında ise banka bilgilerinizi girip ödemenizi yapıyorsunuz ardından google developer hesabına sahip olmuş oluyorsunuz.Ödeme konusunda kesinlikle bir şüpheniz olmasın.Sonuçta site google’dır.Herhangi bir güvensizlik oluşmasın kafanızda.

Evet arkadaşlar Google Play Developer hesabı bu şekilde açılmaktadır.Umarım faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dilerim…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir