Google Play [DF-BPA-09] ve [DF-BPA-30] Hatası ve Çözümü

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Google Play’de verilen [DF-BPA-09] ve [DF-BPA-30] hatalarının çözümleri nasıl yapılır onu anlatacağız.

Google Play, Android telefonlar için uygulama ve oyun yükleme merkezidir. Google Play’de bazı zamanlar uygulama yüklerken veya uygulama içi bir şey satın alırken [DF-BPA-09] ve [DF-BPA-30] hataları verebiliyor. Fakat merak etmeyin bu hataların çözümleri mevcuttur. Peki bu hataların çözümleri için ne yapılması gerekiyor şimdi sizlere onu paylaşalım.

Google Play [DF-BPA-09] Hatasının Çözümü Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar bu hata genelde bir uygulama, oyun vb. program indirirken karşımıza çıkıyor. Veya uygulama içi satın alımlarda bu hatayı verebilmektedir. Hatanın çözümü için öncelikle indirme işlemini tekrar yapınız. Büyük ihtimalle hata çözülecektir.

  1. Eğer tekrar indirme yaptığınızda hata çözülmezse o zaman ilk önce cep telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne giriniz.
  2. Ardından ayarlardan “Uygulamalar” ‘a veya “Uygulama yöneticisi” bölümüne giriş yapınız. Bu isim telefondan telefona değişmektedir. Ama genel olarak uygulamalar bölümü mevcut oraya giriniz.
  3. Akabinde burada biraz aşağı doğru iniyoruz ve “Google Services Framework” uygulamasını buluyoruz ve açıyoruz.
  4. Sonrasında ise “Verileri Temizle” butonuna basıyoruz. Yani google play hizmetlerinin cachelerini temizliyoruz.
  5. Bu şekilde hatayı çözmüş oluyoruz. Artık tekrar uygulamayı indirdiğinizde veya bir şey satın aldığınızda bu hata ile karşılaşmazsınız.

Google Play [DF-BPA-30] Hatasının Çözümü Nasıl Yapılır?

Google Play’deki DF-BPA-30 hatası ise Google sunucularından kaynaklanan bir hatadır. Yani cep telefonlarıyla veya internet ile bir alakası bulunmamaktadır. Bu hatanın çözümü de çok basit şu şekilde anlatalım.

  1. Öncelikle bilgisayardan yani web’den google play sitesine “play.google.com” giriş yapın.
  2. Ardından telefondan aldığınız “DF-BPA-30” hatasını hangi uygulama üzerinde veriyorsa o uygulamayı açılan play store’da aratın ve buradan yüklemeyi deneyin.
  3. Sonrasında tekrardan mobil cihazınıza geçip uygulamayı baştan yüklemeye çalışın. Böylelikle hatanın giderildiğini göreceksiniz ve uygulamayı rahatlıkla indirmiş olacaksınız.

Eğer bu yöntem işe yaramazsa lütfen Google Play verilerini yani cache’leri temizleyiniz. Ardından tekrar deneyiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir