Seo

Google Sitemi En Son Ne Zaman İndexlemiş Nasıl Öğrenirim?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Google sitemi en son ne zaman indexlemiş? Google bir siteye en son ne zaman index atmış, ne zaman ziyaret etmiş? gibi soruların cevaplarını paylaşacağız.

Web sitelerin en büyük sorunlarından birisi index süresidir. Yıllanmış siteler maksimum yarım saat içerisinde index alabiliyorken yeni siteler bazen 2-3 gün sonra anca index alabiliyor. Bundan dolayı yeni site kuranların en çok merak ettikleri şeylerin başında sitemi Google en son ne zaman ziyaret etmiş, Google sitemi en son ne zaman indexlemiş soruları geliyor. Sizler için küçük bir araştırma yaptık ve bunu nasıl bulabiliriz öğrendik. Bir site aracılığıyla Google siteyi en son ne zaman indexlemiş onu ücretsiz bir şekilde öğrenebiliyoruz. Şimdi kısaca bir web site en son ne zaman index almış nasıl ve nereden öğreniriz onu anlatalım.

Google Siteyi En Son Ne Zaman İndexlemiş Nasıl ve Nereden Öğrenilir?

  • Site adresi = www.searchenginegenie.com/tools/google-bot-last-accessed-date.php

1-) Öncelikle Google bir siteyi en son ne zaman indexlemiş öğrenmek için “www.searchenginegenie.com/tools/google-bot-last-accessed-date.php” adresine giriş yapıyoruz. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi öncelikle güvenlik için matematik işlemini yazıyoruz. Ardından sağdaki boş kutuya sitemizin adresini yazıyoruz veya hangi sitenin indexlenme durumuna bakacaksanız o site linkini yazın. En sonunda ise alttaki “Submit” butonuna tıklıyoruz.

2-) Ardından bir kaç saniye sonra site otomatikman bizlere Google’ın en son ne zaman indexlediğini tarihiyle birlikte çıktısını verecek. Yani aşağıdaki alanda en son indexlenme tarihi yazmış olacaktır. Fakat bazen site hata verebiliyor ve aşağıdaki gibi boş çıktı verebiliyor. Site eski olduğu için bazen böyle hatalar olabiliyor ama 2 gün önce denediğimizde doğru bir şekilde çalışmıştı. Sizler de buradan deneyerek sitenizin en son index aldığı tarihi öğrenebilirsiniz.

3-) Eğer bu yöntem işe yaramazsa şimdi alternatif yönteme geçelim.

(Alternatif Yöntem) Google Siteyi En Son Ne Zaman İndexlemiş Nasıl Bulunur?

  • Açılacak Link = webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:www.siteadresi.com

Arkadaşlar sitenizin en son ne zaman indexlendiğini öğrenmek için daha kolay bir yöntem mevcut. Google en son siteyi ne zaman indexlemiş öğrenmek için “webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:www.siteadresi.com” buradaki linki açıyoruz. Fakat www’den sonra kendi sitenizi yazmanız gerekiyor. Veya hangi siteyi kontrol edecekseniz onun adresini yazın. Ardından açılan sayfadaki en üstte yazan tarih, Google’ın siteyi en son indexlediği tarih olacaktır.

Örneğin biz haberler.com sitesi için bakmak istedik. Yukarıdaki ekranda gördüğünüz gibi Google siteyi en son 18 Eylül 2021 00:53 tarihinde ziyaret etmiş demektir. Yani verdiğimiz linki açtıktan sonra en yukarıda çıkan tarih Google’ın siteyi en son indexlediği tarihtir diyebiliriz. Tam olarak böyle olmasa da en yakın tarihi vermektedir.

NOT = En hızlı sonuç için alternatif yöntemi deneyebilirsiniz. Çünkü ilk verdiğimiz site bazen doğru çalışmayabiliyor. Teşekkürler.

Bu şekilde bir siteyi Google en son ne zaman indexlemiş onun tarihini öğrenebiliyoruz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir