Google’da Telif Hakkı Olmayan Görselleri Nasıl Buluruz?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Google’da telif hakkı olmayan görselleri nasıl buluruz onu anlatacağız.

Web sitelerimize içerik eklerken herşeyin tamamen %100 özgün olmasını isteriz.Buna görsellerde dahildir.Aslında normali hem seo açısından hem de sitenin gelişmesi açısından photoshop,paint gibi resim düzenleme programlarından kendi özel görselimizi oluşturmamız gereklidir.Fakat buna çoğu zaman zamanımız yetmeyebiliyor.İşte bu yüzden sitemize görsel eklemek için Google Görseller’i kullanırız.

Peki Google Görseller’de telif hakkı olmayan resimleri nasıl bulabiliriz şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle Google Görseller‘i açıyoruz.Hangi tarz resim aratmak istiyorsak onu yazıyoruz.Biz mesela telif hakkı olmayan elma resimleri bulmak istiyoruz o yüzden onu yazdık.Ardından sağ üst taraftaki aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Araçlar” kısmı var ona basıyoruz.

2-) Sonrasında aşağıda açılan “Kullanım hakları” bölümüne tıklıyoruz.

3-) Sonrasında ise açılan yerden “Ticari olmayan yeniden kullanım için etiketlenmiş olanlar” seçeneğini seçiyoruz.Bunu seçmemizin amacı telif hakkı olmayan görselleri bize sunmasıdır.Yani bu şekilde aramada çıkan görselleri dilediğiniz gibi ücretsiz şekilde kullanabileceksiniz.

4-) Son olarak ise aramalarda farklı elma resimleri çıktığını göreceksiniz.Artık bu ayarla birlikte telif hakkı olmayan görseller karışınıza çıkacaktır.

İşlem bu kadardır arkadaşlar.Sizler de aynı bu şekilde Google Görseller‘den telif hakkı olmayan resimler aratmak istiyorsanız bu yöntemi uygulamanız gerekmektedir.Bu sayede ücretsiz binlerce resme ulaşabilirsiniz ve sitelerinizde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar ve sitelerinde başarılar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir