Gribe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Grip en sık karşılaşılan rahatsızlık türüdür. Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte grip salgın bir hastalık olarak karşımıza çıkar. Ciddiye alınması gereken bir rahatsızlık olan grip ciddiye alınmadığında zatürre ve bronşite çevirir. Evde şifalı bitkiler ile grip rahatsızlığından kurtulabilirsiniz. Uzmanların tavsiye ettiği şifalı bitkiler şunlardır:

Gribe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

1–) Ekinezya: Vücuda güç verir. Bağışıklığı güçlendirip vücudun direnç seviyesini yükseltir. Ekinezya aktarlardan kolay temin edilebilen bir şifalı bitki türüdür.

2–) Zencefil: Arabistan’dan ülkemize gelen zencefil solunum yolu hastalıklarını giderir. Baş ağrısını kesip iltihap gideren zencefil akciğerlerde toksin birikmesini engeller. Soluk alıp verme zencefil tüketimi ile düzene girer.

3–) Sarımsak: Kanser için iyi bir antioksidan olan sarımsak kalp hastaları tarafından da çokça tüketilir. Gribi kısa sürede kesen sarımsağı salatada ve yemeklerde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

4–) Zerdeçal: Griple birlikte ortaya çıkan boğaz ağrısını giderir. İçerdiği kurkumin maddesi gribi keser. Kanser oluşum riskini minimum düzeye indirir.

5–) Limon: Grip denilince ilk anılan bitki limondur. Nane ve limon grip virüsünün korkulu rüyasıdır.

6–) Nane Çayı: Naneden yapılan çay vücuda kuvvet verir. Grip sonrası oluşan boğaz tahrişlerini giderir. C vitamini yönünden zengin olan nane gribi kısa sürede keser.

7–) Yeşil Çay: Vücuda güç verip zararlı toksinlerin vücuttan kısa sürede atılmasını sağlar. Zayıflamaya katkı sağlayan yeşil çay aynı zamanda çok iyi bir grip kesicidir.

8–) Ihlamur: Grip sonrası oluşan ağrıları ıhlamur dindirir. Boğaz tahrişini gideren ıhlamur boğazınızı yumuşatarak gribin etkilerini azaltır.

9–) Adaçayı: Farenjit, grip, nezle gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarını kısa sürede keser.

10–) Kuşburnu: C vitamini yönünden oldukça zengin olan kuşburnu boğazı rahatlatıp nefes alıp vermenizi kolaylaştırır. Boğaz bölgesinde meydana gelen yanmayı keser.

Gribe iyi gelen şifalı bitkiler bu şekildedir. Sizlerin de bildiği farklı şifalı bitkiler varsa isimlerini yorum bölümünden yazabilirsiniz. Teşekkürler Allah herkese acil şifalar versin…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir