GTA 4 hileleri nereye yazılıyor? Oyunda telefon nasıl açılır? Gta 4 şifreler nasıl yazılır?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere GTA 4’de hileler nereye ve nasıl yazılıyor onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi GTA 4’de hile yazma bölümü biraz farklı. Normal GTA serilerinde hiç bir yere basmadan klavyeden direkt yazarak hileleri aktif yapabiliyorsunuz. GTA 5’de tırnak işaretine basarak oraya hileleri-şifreleri yazabiliyorsunuz. Ama GTA4 ‘de öyle değil. GTA 4 oyununda hileleri yazmak için oyun içerisindeki telefonu çıkartmanız ve ona yazmanız gerekiyor.

Fakat oyun içerisinde cep telefonu da bazen açılmıyor. Peki kesin olarak GTA 4’de hileleri nasıl ve nereye yazarız şimdi sizlere onu anlatalım.

GTA 4’de Bilgisayardan Hileler Nasıl Yazılır?

1-) Arkadaşlar sizlerin de tahmin ettiği gibi bilgisayardan GTA 4 hileleri yazmak için karakterimizin telefonunu çıkartmamız gerekiyor. Yani oyundaki cep telefonunu açmamız lazım. Daha doğrusu cep telefonu ekranını açmamız gerekiyor.

2-) Telefonu çıkarmak için klavyeden yön tuşlarına basıyoruz. Yukarı, aşağı, sağa veya sola yön tuşları ile klavyeden basarak telefonu açabiliyoruz. Ardından buraya GTA 4 hilelerini yazabilir ve aktif edebilirsiniz.

Klavyede yön tuşları yukarıdaki gibidir. Kırmızı kutu içerisine aldık.

3-) Fakat burada şöyle bir sorun var. Oyuna yeni başlayınca yön tuşlarına basılsa bile telefon açılmaz. Bunun nedeni ise ilk görevin yapılmamış olmasıdır. Yani telefonu çıkarmak için ilk 2 veya 3 görevi yapmış olmanız gerekiyor.

4-) Oyunda ilk görevi yaptıktan sonra telefon kullanıma açılacaktır. Telefonu kullanmak için ise yukarı ok tuşuna basmanız yeterli. Yukarı ok tuşuna bir kere daha bastıktan sonra hile kodlarını buraya yazabilirsiniz. Üstelik yazdığınız hileyi tekrardan yazmanıza gerek yoktur. Hileyi yazdıktan sonra tekrar yazmak için ok tuşuna basıyoruz. Ardından ekrana cheats bölümü gelecektir. Burada önceden yazdığınız hile çıkacak. Direkt ona tıklayarak o şifreyi aktif edebiliyorsunuz.

5-) İlk görevde adamı kafe gibi bir yere bırakıyoruz. Sonra galeriye bırakıyoruz. Bu şekilde ilk 2-3 hatta ilk 5 görevi yapın. Sonrasında yön tuşuna basarak telefonu açabilir ve hileleri kolaylıkla yazabilirsiniz.

6-) Dediğimiz gibi arkadaşlar püf noktası ilk 2 veya ilk 3 görevin yapılmış olmasıdır. Görev yapmadan telefon kullanıma açılmıyor. Haliyle hile de yazamıyorsunuz.

Umarız faydalı olur. İyi oyunlar dileriz.

YORUMLAR

  1. Çok teşekkürler günlerdir arıyordum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir