Günlük Olarak Google’da En Çok Aranan Kelimeler

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere günlük olarak Google arama motorunda en çok aranan kelimeleri listeleyen bir web sitesini tanıtacağız.Üstelik bu site tüm dünyadaki en çok aranan kelimeleri listeliyor.Şimdi detaylara geçelim.

Evet arkadaşlar “neomam.com/interactive/trendmap” adlı web sitesi sayesinde tüm dünyadaki en çok aranan kelimelere ulaşabilirsiniz.Siteye girdiğinizde karşınıza dünya haritası çıkacak ve buradan istediğiniz ülkeye yaklaştığınızda karşınıza ülke sınırları içerisinde en çok aranan trend kelimeleri gösterecek.

Bu site bu verileri google trendlerden çekiyor.Yani tamamen doğrudur diyebiliriz.Ek olarak kelimeler günlük ve anlık olarak çekilmektedir.Ama emin olun daha fazla zaman aralığı bulunmuyor.Yani 1-2 hafta önceki kelimelere bu sitede yer verilmez.O yüzden her gün sürekli takip etmekte fayda var.Buna göre de sitelerinize içerik ekleyeceğiniz zaman buradaki anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz ve sitelerinize hit sağlayabilirsiniz.

Şimdi gelelim detaylı şekilde kelimeleri nasıl bulabiliriz onu anlatmaya.

1-) Öncelikle arkadaşlar siteye giriyoruz “neomam.com/interactive/trendmap/” site burasıdır.Veya giremeyenler için buradaki linke tıklayarak siteyi açabilirsiniz.

2-) Ardından siteye girdikten sonra karşımıza küre şeklinde bir dünya haritası çıkacaktır.Buradan hangi ülkenin googleda en çok aranan anahtar kelimelerine bakmak istiyorsanız o ülkeye yaklaşıyorsunuz.Biz mesela kendi ülkemize bakalım o yüzden Türkiye’ye yaklaşıyoruz.

3-) Ardından yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi arkadaşlar Türkiye’de en çok aranan güncel kelimeleri ülke üstlerinde yazan kelimelerle görebiliyoruz.

4-) Tabii ki burada sırayla hepsini gösteriyor.Ama hepsini aynı anda görmek istiyorum derseniz ülke toprakları üstüne iki kere tıklıyoruz.

5-) 2 kere tıklama yaptıktan sonra sol tarafta yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir bölüm çıkacak.İşte buradan da tüm güncel trend kelimelere ulaşabilirsiniz.Mesela şuanda en çok “Kalp Atışı 11 Bölüm İzle” kelimesi aratılmış.2. olarak ise “KYK burs başvuruları” kelimesi aratılmış.Bu şekilde diğer tüm trend kelimelere ulaşabiliyorsunuz.

6-) Birde kelimenin üzerine tıkladığınızda yukarıda gördüğünüz gibi bir bölüm açılacak ve o kelime hakkında yapılmış olan haberlere ulaşabileceksiniz.

7-) Son olarak arkadaşlar en çok aranan kelimeleri diğer ülkeler için de görebiliyorsunuz.Aynı şekilde dünya haritasından istediğiniz ülkeye yaklaşın üzerine tıklayın ve oradan o ülkede googleda en çok aratılan kelimeleri listeleyin.

Peki bunlar ne işe yarayacak kısaca tekrardan bahsedelim.Arkadaşlar bu kelimeleri öğrendiğinizde bu kelimeler üzerinden içerik ekleyebilirsiniz.Mesela “kyk burs başvuruları” kelimesi madem şuanda en çok arananlar arasında haliyle sizler de sitelerinize bu alanda içerik ekleyebilirsiniz.Tabii ki siteniz haber,blog vb. tarzda ise.Yoksa spor sitesine gidip de bu haberi eklemeyin spama girersiniz.

Şimdilik bu kadar.Umarız konu faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir