Hababam Sınıfı Film Serisi İzleme Sırası Nasıldır? Kimler Hangisinde Yoktu?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere efsane film serisi Hababam Sınıfı’nın toplam kaç filmden oluştuğunu ve hangi filmde hangi oyuncuların rol almadığını anlatacağız.

Ülkemizin en iyi komedi filmleri arasında yer alan Hababam Sınıfı’nın ilk nesil seri filmi toplam 6 filmden oluşmaktadır. Hababam Sınıfı film serisinin tamamını sırasıyla izlemek isteyen izleyiciler film sırası isimlerini merak ediyorlar. Ayrıca hangi seride hangi oyuncu yok bu da bazı genel kültür, bilgi yarışmalarında soru olarak karşımıza çıkabiliyor. Şimdi sizlere ilk olarak Hababam Sınıfı serisinin tüm film isimlerini ve hangi sırayla izleneceğini yazalım. Ardından hangi filmde hangi oyuncu rol almamıştı onu yazalım.

Hababam Sınıfı Serisi Hangi Sırayla İzlenir?

Hababam Sınıfı filmi toplam 6 seriden oluşmaktadır. Şimdi sırasıyla isimlerini yazalım.

 1. Hababam Sınıfı ==> 1 Nisan 1975 tarihinde çıkmıştır. Serinin 1. (ilk) filmidir.
 2. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı ==> 1 Ocak 1976 tarihinde çıkmıştır. Serinin 2. filmidir.
 3. Hababam Sınıfı Uyanıyor ==> 20 Kasım 1976 tarihinde çıkmıştır. Serinin 3. filmidir.
 4. Hababam Sınıfı Tatilde ==> 1 Mart 1978 tarihinde çıkmıştır. Serinin 4. filmidir.
 5. Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor ==> 1 Şubat, 1979 tarihinde çıkmıştır. Serinin 5. filmidir.
 6. Hababam Sınıfı Güle Güle ==> 1 Mayıs 1981 tarihinde çıkmıştır. Serinin 6. ve son filmidir.

Hababam Sınıfı ilk nesil filmlerinin isimleri bu şekildedir. 2000’li yıllarda çıkan Hababam Sınıfı ise 2. nesil filmi olarak kabul ediliyor. Yani Kemal Sunal, Halit Akçatepe gibi isimlerin yer aldığı Hababam Sınıfı 2000’li yıllardan önce çıkan serinin ilk nesil filmleridir. Şimdi tekrardan serinin 1. 2. 3. 4. 5. 6. filmleri neler onları yazmış olalım.

 • Hababam Sınıfı serinin 1. (birinci) filminin ismi ==> Hababam Sınıfı
 • Hababam Sınıfı serinin 2. (ikinci) filminin ismi ==> Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
 • Hababam Sınıfı serinin 3. (üçüncü) filminin ismi ==> Hababam Sınıfı Uyanıyor
 • Hababam Sınıfı serinin 4. (dördüncü) filminin ismi ==> Hababam Sınıfı Tatilde
 • Hababam Sınıfı serinin 5. (beşinci) filminin ismi ==> Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor
 • Hababam Sınıfı serinin 6. (altıncı) filminin ismi ==> Hababam Sınıfı Güle Güle

Hababam Sınıfı Film Serisinde Kimler Hangi Filmde Rol Almamıştır?

Hababam Sınıfı film serisinin bazı filmlerinde bazı oyuncular yer almıyordu. Mesela serinin 3. filmi olan Hababam Sınıfı Uyanıyor’da Tarık Akan yer almamıştır. Mesela serinin 4. filmi olan Hababam Sınıfı Tatilde’de ise Güdük Necmi yani Halit Akçatepe bulunmuyordu. Bu şekilde serideki bazı filmlerde bazı oyuncular yer almamıştı. Bu bilgiler ise bazen sınavlarda, genel kültür yarışmalarında karşımıza çıkabiliyor. Bundan dolayı sizlerle paylaşmak istedik. Şimdi hangi filmde kimler yoktu veya vardı kısaca anlatalım.

 • Serinin 1. filmi Hababam Sınıfı ==> Bu filmde Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Tarık Akan, Münir Özkul gibi isimlerin hepsi rol almıştır.
 • Serinin 2. filmi Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı ==> Bu filmde 1. serideki tüm isimler yer alıyordu. Ek olarak bu filmde seriye Şener Şen katıldı. Bu film Kemal Sunal ve Şener Şen’in birlikte rol aldığı ilk filmdir. Tarık Akan’ın son Hababam Sınıfı filmidir. Tarık Akan serinin sadece ilk 2 filminde rol almıştır.
 • Serinin 3. filmi Hababam Sınıfı Uyanıyor ==> Serinin 3. filminde Tarık Akan yer almamıştır. Ek olarak serinin 3. filmine kimya hocası Şevket Altuğ katılmıştır. Ayrıca Ahmet rolünde Ahmet Sezerel de filme katılmıştır.
 • Serinin 4. filmi Hababam Sınıfı Tatilde ==> Serinin dördüncü filminde Güdük Necmi (Halit Akçatepe) yer almamıştır. Ayrıca Kemal Sunal’ın yer aldığı son Hababam Sınıfı filmidir.
 • Serinin 5. filmi Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor ==> Serinin 5. filminde Kemal Sunal yer almamıştır. Kemal Sunal Hababam Sınıfı film serisinin ilk 4 filminde rol almıştır. Ayrıca serinin bu filmi Münir Özkul’un (Mahmut Hoca) rol aldığı son Hababam Sınıfı filmi olmuştur. Ek olarak serinin 5. filmine İlyas Salman da dahil olmuştur. Ek olarak bu film Kemal Sunar, Tarık Akan ve Halit Akçatepe üçlüsünün aynı anda yer almadığı ilk Hababam Sınıfı filmidir.
 • Serinin 6. filmi Hababam Sınıfı Güle Güle ==> Yeni nesil devam filmlerinin çekilmeden önceki son filmidir. Yani kısaca ilk çıkan yıllardaki Hababam Sınıfı film serisinin 6. ve son filmidir diyebiliriz. Mahmut Hoca (Münir Özkul) ‘nın yer almadığı ilk ve tek Hababam Sınıfı filmidir. Bu filmde İlyas Salman da rol alıyor. Ayrıca bu film Kemal Sunar, Tarık Akan ve Halit Akçatepe üçlüsünün aynı anda yer almadığı ikinci Hababam Sınıfı filmidir.

Dediğimiz gibi arkadaşlar Hababam Sınıfı serisi normalde devam ediyor. En son Temmuz 2021’de “Hababam Sınıfı Yaz Oyunları” filmi çıkmıştı. Seride 2000’li yıllardan sonra çekilenler 2. nesil olarak kabul ediliyor. Gerçek Hababam Sınıfı filmleri ise ilk çıkanları yani 2000’li yıllardan önce çıkanlarıdır. İlk nesil serisi toplam 6 filmdir ve yukarıda paylaştığımız sıraya göre izlenir. Ama izleyiciler tarafından en çok beğenilen Hababam Sınıfı filmleri ise ilk dördüdür. Yani Kemal Sunal’ın yer aldığı tüm Hababam Sınıfı filmleri izleyiciler tarafından oldukça beğenilmiştir. Serinin diğer filmleri (5. ve 6. filmler) ilk 4 film kadar komik bulunmamıştır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir