Halkbank Döviz Alış-Satış (Hesaplar Arası Döviz Aktarımı) Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Halkbank döviz alım satımı nasıl yapılır görseller eşliğinde onu anlatacağız.

Halkbank Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından birisidir. Halkbank mobilde ve internet şubesinde döviz hesabı açarak döviz alım satım yapabilirsiniz. Dolar, Euro vb. döviz alım satımı için internet şubesine giriş yapıp işlemler yapabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden döviz aktarımı biraz karışık olduğu için bunu sizlere anlatmak istedik. Şimdi sizlere Halk Bankası’nda hesaplar arası döviz aktarımı nasıl yapılır onu maddeler halinde anlatalım.

Halkbank Site Üzerinden Döviz Alım-Satım Nasıl Yapılır?

1-) Halkbank web sitesi üzerinden hesaplar arasında döviz alış satış yapmak için öncelikle üst menüden “Yatırım” seçeneğine giriyoruz. Ardından “Döviz İşlemleri” kısmından “Döviz Alış” veya “Döviz Satış” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından açılan sayfada parayı çekeceğiniz hesabı ve parayı yatıracağınız hesabı seçiyorsunuz. Sonrasında ise işlem yapacağınız döviz cinsini seçip miktarı yazıyorsunuz. Sonrasında “Devam” butonuna basarak hesaplar arası döviz aktarımını yapabilirsiniz.

3-) Yukarıda anlattıklarımız döviz hesabı bulunanlar için geçerliydi. Yani hesaplar arası döviz aktarımı yukarıdaki gibi oluyor. Fakat eğer yurtiçi veya yurtdışı başka bir bankaya döviz aktarımı yapacaksa bu durumda üst menüden “Para Transferi” seçeneğine girip “Döviz Transferi” kısmına girmesi gerekiyor. Buradan altta gördüğünüz gibi her türlü döviz işlemleri yapabiliyorsunuz.

4-) Dediğimiz gibi eğer sizin hem TL hem de döviz hesabınız varsa ve bu iki hesap arasında aktarım yapmak istiyorsanız bu durumda ilk maddede anlattığımız yere girmeniz gerekiyor. Ama diğer döviz işlemleri için bir üst maddede anlattığımız sayfaya girmeniz gerekmektedir. Böylelikle Halkbank’ta döviz işlemleri yapabilirsiniz.

Bu şekilde Halkbankası’ndan döviz alım satım ve hesaplar arasında döviz aktarımı yapabilirsiniz. Bu işlemler mobil şubeden de oluyor fakat internet sitesinden de bu anlattığımız şekilde yapılmaktadır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir