Hastalıklardan ve Kederlerden Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere hastalıklardan ve kederlerden kurtulmak için okunacak bir duayı ve okunuşunu paylaşacağız.

Ebu Süfyan (Rahimehullah) şöyle demiştir:

“Allah-u Te’ala’nın (altıncı kat) semada kendisine ‘Dîk (horoz)’ denilen öyle bir meleği vardır ki, o melek semada tesbih edince yerdeki horozlar da (Allah-u Te’ala’yı) tesbih ederler.

O melek: ‘Kendisinden başka hçibir ilah olmayan (her türlü noksanlıklardan beri) O Sübbûh, (hiçbir hususta Kendisinde bir noksanlık olmayan) O Kuddûs, (kafir-mümin ayırmadan yarattığı bütün varlıklara dünyada merhamet edip nimet veren) O Rahmân, (mülkün gerçek sahibi ve kainatın mutlak hükümdarı) O Melik ve (kulun fiiline göre hak ettiği ceza veya mükafatı hakkıyla verici olan) O Deyyân olan Allah’ı tesbih eder (noksan sıfatlardan tenzih edip en kamil evsaf ile tavsif eder)im.’ der.

Kederli ya da hasta olan birisi o vakitte bu duayı okursa, şüphesiz Allah-u Te’ala onun derdini giderir.” {Kaynak: Ebu’ş-Şeyh, Kitâbu’l-Azame, es-Süyuti, el-Habaik fi ahbari’l-melaik, Muhammed ed-Dimyati, Nihayet’l-emel}

Bu Duanın Okunuşu (Arapça’sı):

  • Türkçe okunuşu: Sübhanellahissübbuhil guddusirrahmenil melikiddeyyanillezi leilehe illehü.

Hastalıklardan ve kederlerden kurtulmak için okunacak duanın Arapça’sı ve Türkçe okunuşu bu şekildedir. Lütfen Arapça biliyorsanız Arapça halinden okuyunuz. Diğer türlü tecvid kurallarından hatalı okunabiliyor. Ek olarak bu dua Cübbeli Ahmet Hocamızın Lalegül Dergisinden alınmıştır. Detaylı bilgi için oradan inceleme yapabilirsiniz.

Duayı sosyal medyada veya whatsapp’ta akrabalarınızla, arkadaşlarınızla ve çevrenizle paylaşabilir ve sevaplara ortak olabilirsiniz. Allah (c.c.) herkesin dualarını kabul eylesin. Amin.

Kaynak : Cübbeli Ahmet Hoca | Lalegül Dergisi | Ebu’ş-Şeyh, Kitâbu’l-Azame, es-Süyuti, el-Habaik fi ahbari’l-melaik, Muhammed ed-Dimyati, Nihayet’l-emel

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir