Hastaneden Randevu Alma Taktiği! Online Randevular Neden Full Dolu?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere hastaneden online randevu alma taktiği nedir, kesin olarak randevu nasıl alınır farklı bir yöntemle onu anlatacağız.

Öncelikle online randevular neden dolu oluyor onun cevabını verelim. Çoğu kişi online randevu almak isterken randevuların dolu olduğundan yakınıyor. Fakat bu randevular elbette bir kişi tarafından alınıyor. Peki ama nasıl?

Arkadaşlar bunu çoğu kişi bilmez fakat her hastanenin kendisine özel randevu yenileme saati mevcut. Yani gün içerisinde o saat gelince sistem yenilenir ve o hastanede tüm randevular açılır, tüm bölümlerden randevu alma açılır. İşte asıl püf noktası da bu, bu saati bilirseniz hızlı bir şekilde randevu alabilirsiniz. Yani sizden önce bir kişi bu saati bilip o hastaneden hızlı şekilde anında saniyesi saniyesine online randevu alınıyor. Sistem açıldığı anda diğer hastalar randevu aldığı için siz de her girdiğinizde randevuların dolu olduğunu görmüş oluyorsunuz. Kısacası yapmanız gereken tek şey hızlı olmak. Şimdi konuyu biraz daha detaylı ele alalım. Hadi başlayalım…

Hastaneden Online Randevu Alma Taktiği Nedir?

Öncelikle taktiği kısaca anlatalım ardından maddeler halinde detaylı ele alacağız. Arkadaşlar hastanelerden online randevu almak için ilk olarak hastanenin gün içerisinde hangi saatte sistemleri yenileniyor onu öğrenmeniz gerekiyor. Yani her hastanenin randevuları belli bir saatte sıfırlanıyor. İşte bu saati öğrenmeniz lazım. Ardından o saat gelmeden 5 dakika önce sisteme girip bekliyoruz ve saat geldiğinde sayfayı yeniliyoruz ve böylelikle hızlı bir şekilde randevumuzu alabiliyoruz. Ben bu şekilde bizzat randevu alabiliyorum, yani tek gereken şey hızlı olmak. Şimdi madde madde ele alalım.

Hastane online randevu alma taktiği:

1-) Her hastanenin randevu sistemi günün belli bir saatinde yenileniyor, güncelleniyor. İlk olarak hangi hastaneden randevu alacaksanız o hastanenin sekreterinden, çalışanından, güvenlik görevlisinden, doktorundan, asistanından vb. ilgili kişilerden hastanenin randevu sisteminin saat kaçta yenilendiğini öğrenmeniz gerekiyor. Yani randevuların saat kaçta yenilendiğini tam olarak öğrenmeniz lazım. Bunun belli bir saati yok. Mesela Çapa Hastanesi’nde saat 20:00 ‘da randevular güncelleniyor, yenileniyor. Sizin gitmek istediğiniz hastane hangisiyse onun saatini öğrenmeniz lazım.

2-) Randevu saatleri gün içinde saat kaçta güncelleniyor öğrendikten sonra şimdi randevu alma sitesine giriş yapıyoruz. Hangi hastaneden randevu alacaksanız onun resmi randevu sistemine girin. Mesela Çapa Hastanesi’nin resmi randevu alma sitesi “itfrandevu.istanbul.edu.tr” burası. Sizler de hangi hastane için randevu alacaksanız onu bulup girin. Hatta kayıt olmak gerekiyorsa kayıt olun. Eğer özel bir sitesi yoksa “www.mhrs.gov.tr” büyük ihtimalle hastane bu sisteme yani mhrs’ye kayıtlıdır. Buradan da alabilirsiniz.

3-) Şimdi elimizde 2 veri var. Hastanenin saat kaçta randevularının güncellendiği öğrendik, resmi randevu sitesini de öğrendik. Randevular saat kaçta güncelleniyorsa sisteme 5 dakika öncesinde giriş yapın. Bakın burası gerçekten önemli. Yani diyelim ki randevu alacağınız hastane saat 22:00 ‘da sistemleri güncelleniyor. Haliyle siz saat 21:55 sularında sisteme, siteye giriş yapın.

4-) Randevu alma sistemini 2 farklı tarayıcıda açın. Yani randevuların güncellendiği saatten 5 dakika önce 2 farklı tarayıcıda sisteme giriş yapılı halde hazır bulunun.

5-) Saat geldiğinde ise (yani 5 dakika sonra) bulunduğunuz siteyi güncelleyin, yenileyin. Ardından tüm randevuların boşta olduğunu göreceksiniz çünkü ilk sisteme girişi siz yaptınız. Yani diyelim ki saat 22:00 ‘da sistem güncellenecek. Siz saat tam 22:00 olduğunda 2 farklı tarayıcıyı da yenileyin. Otomatikman randevuları açılmış göreceksiniz.

6-) Ardından hızlı bir şekilde randevuyu almanız gerekiyor. Çünkü burası çok önemli, randevular saniyeler içinde dolabilir. Gerçekten söylüyorum çünkü bizzat yaşadım. Sisteme tam saatinde girdim fakat şaka gibi ama 10-15 saniye içerisinde tüm randevular dolmuştu. İşte bu yüzden hızlı bir şekilde hemen randevuyu almanız lazım. 1 saniyenin bile çok önemi var. Çünkü diğer vatandaşlar da aynı anda sisteme girip randevu alıyor. Haliyle hızlı davranırsanız istediğiniz saatte randevuyu alabilirsiniz.

Bu maddeleri uygularsanız gerçekten hızlı bir şekilde randevu alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse İstanbul Üniversitesi Çapa Hastanesi’nin randevuları akşam saat 20:00 ‘da yenileniyor yani sıfırlanıyor (Bu sistem yenilemesi, güncellenmesi hastaneden hastaneye göre değişiyor). Haliyle biz de akşam saat 19:55 civarında sistemi açıyoruz, üstelik 2 farklı sekmede sisteme giriyoruz ve 5 dakika bilgisayar başında bekliyoruz. Saat tam 8 olduğunda sayfayı yeniliyoruz. Biraz kasma oluyor çünkü sistem yenilendiği için herkes o saatte giriyor ve kasma oluyor. Ardından hemen 10 saniye içinde randevu alıyoruz ki sizin de böyle yapmanız lazım. Yoksa saniyeler içerisinde tüm randevular dolar. Kısacası hızlı olmanız gerekiyor. Gerçekten de randevu almak zor ama imkansız değil, alınabiliyor. Allah herkese acil şifalar versin. İnşallah bu yöntemle kolay bir şekilde randevu alabilirsiniz. Kendinize iyi bakın…

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir