Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Hatası Çözümü Nedir? 05 Banka Hatası Nedir?

Herkese merhabalar. Bu yazımızda sizlere bankalardaki 05 red onaylanmadı hatasının çözümünü anlatacağız. Pos cihazlarında verilen 05 red hatası nedir? Çözümü nasıl yapılır onun bilgisini paylaşacağız.

Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Ne Anlama Geliyor? Hangi Durumlarda Bu Hatayı Verir?

05 Red Onaylanmadı hatası bankaların pos cihazlarında verilen bir hatadır. Eğer bu hatayı alırsanız kredi kartınızın limitleri üzerinde bir alışveriş yaptığınız anlamına gelir. Yani banka limitiniz aşıldıysa pos cihazı “Hata Kodu 05 Red-Onaylanmadı” hatası verir.

Normalde kredi kartlarına limit konulmaktadır. 1000 tl, 2000 tl gibi kredi kartı limitleri konulabiliyor. Eğer siz alışveriş yaptığınızda eğer limiti aşarsanız o durumda 05 Red Onaylanmadı hatası alırsınız. Yani buradaki hata tamamen limitlerden kaynaklanıyor diyebiliriz. Aynı şekilde kredi kartında günlük sadece 1 kere çekme limiti veya 2 kere çekme limiti konulabiliyor. Aynı şekilde limit 400-500 tl de olabilir. İşte bu limit aşıldığında pos cihazı 05 red onaylanmadı hata kodunu verecektir. Hatanın çözümü ise çok basit. Bankanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor.

Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Hatasının Çözümü Nedir?

Hata kodu 05 red onaylanmadı hatasının çözümü için bankanın müşteri temsilcisini aramanız gerekiyor. Yani hangi bankadan bu hatayı alıyorsanız kendi kredi kartı bankanızın müşteri temsilcisini aramanız lazımdır. Müşteri temsilcisinden kartın limitlerini kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Limitler kaldırılırsa 05 hata kodunu bir daha almazsınız.

Kısacası; 05 hata kodu kredi kartı limiti aşıldığı için verilmektedir. Hatayı çözmek için kullandığınız kredi kartın bankasının müşteri hizmetlerini arayın. Onlar size yardımcı olacaktır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir