Hayatımızı Kolaylaştıran 5 Pratik Bilgi

Hayatımızın her anını pratik ve güzel bir şekilde yaşamak isteriz. Bu yüzden de internetten hayatımızı kolaylaştıran pratik bilgileri ararır. Bizler de sizler için en beğendiğimiz 5 pratik bilgiyi derledik ve paylaşma ihtiyacı duyduk. Şimdi lafı uzatmadan hayatımızı kolaylaştıran 5 pratik bilgiyle sizleri başbaşa bırakıyoruz.

1-) Muzun daha geç bozulmasını engellemek için koparıldığı yere plastik bağlamak gerekir ve muz ne kadar olgunlaşmışsa o kadar çok bağışıklık sistemine yardımcı olur yani muzun üstündeki siyahlıklar arttıkça muzun yararı da artar ve o kadar anti kanser özelliğe sahip olur.

2-) Sarımsağı kolayca soymak için dişlerini bıçağın yan tarafıyla ezmeniz yeterlidir. Kabukları kolayca ayrılacaktır.

3-) Patatesi önce kaynar bir suya ardından da buzlu bir suya koyarsanız kabuğundan kolayca ayrılacaktır. Bu sayede patatesleri uzun uzun kesmenize gerek kalmayacak.

4-) Yeşil bir muzu sarı renkteki bir muza veya çok sert bir şeftaliyi biraz daha yumuşak hale getirmek için tek ihtiyacınız kağıt bir torba olacaktır. Meyveler kağıttan bir torbanın içerisinde saklandığı vakit torbanın içerisindeki etilen gazı ile kimyasal tepkimeye gireceklerdir ve daha hızlı olgunlaşacaklardır. Bu tarz yumuşatma işlemi yapmak için böyle pratik formüller uygulanabilir.

5-) Kıymık batarsa zarar görmüş bölgenin üzerine iyice olgunlaşmış bir muzun birkaç dilimini koyun ve bir bandajla kapatın. Muzun içindeki enzimler ciltteki yabancı maddenin çıkmasını kolaylaştıracaktır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir