Hemen Çıkma Oranını En Aza İndiren WordPress Eklentisi

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere siteden hemen çıkma oranını en aza indirten ücretsiz wordpress eklentisinden bahsedeceğim.Webmaster arkadaşların epey işine yarayacak olan bu eklenti sayesinde sitenize seo yapmış oluyorsunuz ve bu sayede sitenizin değerleri artıyor.

Bu eklentinin amacı kullanıcıların sitenizden hemen çıkma oranını düşürmesini sağlamaktır.Bu sayede sitenize giren kullanıcılar sitenizde daha fazla vakit harcıyorlar ve her türlü siteniz(arama motorlarında,alexada vs.) yükselişe geçiyor.Bu yüzden eklentiyi çoğu seo’cu arkadaşlar tavsiye ederler.Ben şuanlık kullanmıyorum ama tavsiye etmem de diyemiyorum.

Lafı uzatmadan eklenti kurulumuna geçelim;

Eklentimizin adı budur=Reduce Bounce Rate

Eklentiyi kurmak için öncelikle wordpress panelimize giriyoruz.Sonrasında sol taraftan Eklentiler>Yeni Ekle butonuna basıyoruz.Sonrasında eklentimizin ismini yazıyoruz ve “Şimdi Kur” butonuna basıyoruz.

hemen çıkma oranını düşüren eklenti

Eklentiyi kurduktan sonra etkisini hemen göreceksizin.Arkadaşım bu eklentiyi kurdu ve değerlerini bana yolladı sitemde paylaşmamı istedi.

Siteden çıkma oranını düşüren eklenti

Resimde de gördüğünüz gibi arkadaşlar eklenti kurulduktan sonraki gün siteden hemen çıkma oranı %8 e düşmüştür.Gerçekten muazzam bir değer diyebilirim.Umarım eklenti faydalı olur.İyi çalışmalar dilerim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir