Her Dilde Hreflang Etiketleri Oluşturma

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere tüm hreflang etiketlerini paylaşacağım.Bu hreflang etiketleri sayesinde sitenizin hangi dillerde öne çıkartılacağını belirtebilirsiniz.Mesela diyelim ki ingilizce içerikli bir siteniz var.Haliyle siz bu siteye ingilizce dilinde hreflang etiketi eklemeniz gerekmektedir.Sonrasında sitenizin aranma dili ingilizce olarak duracaktır.

Hreflang etiketlerini ekledikten sonra webmaster tools ayarlarında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir sayfa çıkacak.Mesela aşağıdaki sitede 19 tane hreflang etiketi konulmuş ve onaylanmış.

hreflang-etiketleri-1

Şimdi gelelim en önemli dillerde hreflang etiketlerini paylaşmaya.Bu etiketleri sitenizin dili neyse ona göre sitenize ekleyebilirsiniz.Etiketlerin çalışması için “<head> </head>” kodları arasına eklemeniz gerekmektedir.

Başlıklar

Türkçe Hreflang Etiketi

İngilizce Hreflang Etiketi

Almanca Hreflang Etiketi

İspanyolca Hreflang Etiketi

İtalyanca Hreflang Etiketi

Fransızca Hreflang Etiketi

Rusça Hreflang Etiketi

Not=Birde bunlara ek olarak mesela diyelim siteniz ingilizce içerikli lakin hedefiniz almanya ülkesi ise kodlar şu şekilde olur;

Şimdilik en önemli diller ve hreflang etiketleri bu şekildedir.İlerleyen zamanlarda isteğe göre diğer dillerin de hreflang etiketleri eklenecektir.İyi çalışmalar dilerim…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir