Hiç Bir Yerde Görmediğiniz Kilo Verme Yöntemi (Farklı Bir Yöntem)

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere hiç bir yerde görmediğiniz kilo verme yöntemini anlatacağız. Umarız beğenirsiniz. Şimdiden yorumlarınızı aşağıdan bekliyor olacağız. Teşekkürler.

Arkadaşlar bir yerde okumuştuk. Kilo vermek için bildiğimiz gibi ne kadar az yersek o kadar kilo verebiliriz. Bu zaten bilindik bir kural. Fakat önemli olan bunu ölçülü yapmaktır. Yoksa diğer türlü bazı çaylar, baharatlar vb. bitkisel gıdalar da kilo vermeye yardımcı olabiliyor. Lakin hiç böyle bir şey yapmaya gerek yok. Tabii ki o şekilde kilo verenler de var ama bizim anlatacağımız taktik ile normal yaşantınıza devam ederken hiç bir katkı almadan kilo vereceksiniz. Yani ekstra spor, gıda vb. şeyler yapmayacaksınız.

Yapmamız gereken şey günde adam akıllı sadece 1 öğün yemek yemektir. Bunun dışında yemek olarak ağzımıza bir lokma atmamamız gerekiyor. Size tavsiyemiz günde 1 öğün yiyin ve çok sağlam yiyin. Bu öğünün zamanı ise ikindi vakti civarında olmalıdır. Yani günün tam orta saatine yakın bir zaman dilimi diyebiliriz. Diyelim ki sabah saat 9’da uyandınız. Normal bir kahvaltı yerine güne sadece 1 tabak tarhana çorbası ile başlayabilirsiniz. Veya herhangi bir çorba farketmez bu. Ardından saat 3-4’e kadar bir şey yemeyin. Tabii ki su içilmeli. Su dışında bir şey tüketmemek gerekiyor. Saat 3-4-5 gibi olduğunda ise güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Burada istediğinizi yemekte serbestsiniz. Yani ister kebap yiyin isterseniz de kuru fasulye pilav yiyin farketmez. Önemli olan püf nokta dediğimiz gibi günlük adam akıllı 1 öğün yemektir. 4-5 gibi yemeğinizi yedikten sonra artık katı madde olarak bir şey tüketilmeyecektir. Sadece su içebilirsiniz. Yemekten sonra diyelim saat 12’de yatacaksınız. 12’ye kadar bir şey yemeden su içmenizi öneririz.

Bu şekilde günde 1 öğün taktiğiyle uzun vadeli de olsa 5-10 kilo verebilirsiniz. Şimdi günlük yapılacakları adım adım aktaralım.

  1. Sabah 9’da 1 tabak tarhana çorbası veya herhangi bir çorba içilir. (Az miktar ekmekle yenilebilir.)
  2. Öğlen 5’de güzel bir yemek yenilir. (İstediğiniz yemeği yiyin. Yumurta, kavurma, kebap, kuru fasulye vb. farketmez)
  3. Ardından gece 12’ye kadar veya yatana kadar bir şey yemeyin. Ama tabii ki su içebilirsiniz. Dilerseniz şekersiz 2-3 bardak çay da içebilirsiniz. Fazla zarar vermez.

Bu yöntemi çoğu emekli-yaşı olan insanlar uygulamaktadır ve gayette dinç kalmaktadırlar. Tabii ki siz şimdi “Ben işe gidiyorum bunu nasıl uygulayabilirim?” diye soruyor olabilirsiniz. Fakat buna yakın bir beslenme programı da çıkartabilirsiniz. Çünkü anahtar kelime günde tek öğün yemektir. Bunu kavrarsak her türlü programa uyabiliriz.

Diyelim ki sabah 8’de uyandınız ve işe gideceksiniz. O zaman 1 tabak çorba yine içebilirsiniz. Ardından işe gittiniz ve öğle yemeğine denk geldiniz burada yine güzel bir yemek yiyin. İstediğinizi yiyin yani. Ardından eve 6-7 gibi geldiğinizi varsayalım. Geldiğinizde ise yemek yemeyip çay türü basit şeyler yiyebilirsiniz. Tabii bu da az olacak. Atıyorum çay+kuruyemiş olabilir. Yani yemeği günde 1 öğünde sabitleyip diğer kalan zamanlarda acıkırsanız burada kuruyemiş takviyesi ile günü tamamlayabilirsiniz.

Böylelikle kısa zamanda olmasa da uzun vadeli 5-10 kilo verebilirsiniz. Bakın hiç bir katkı maddesi kullanmadık veya bir şey yemeği kesmedik. Evde ne varsa hiç sorun değil her türlü şeyi yiyebilirsiniz. Ama dediğimiz gibi sadece 1 öğün olmalıdır. Böyle olduğu zaman midemiz koca 24 saat içerisinde sadece o 1 öğünü sindirmekle ilgilenecek ve bu da midemiz için çocuk oyuncağı olacak. Öbür türlü kahvaltı+öğle yemeği+akşam yemeği+gece yemeği yiyen bir insanın midesinin düşüncelerini sizlere aktarmak istemem 🙂

Özetlersek arkadaşlar sabah kahvaltıda sadece 1 tabak çorba içersek ve ikindi vakti 5-6 gibi güzel bir yemek yersek ardından da su dışında bir şey tüketmezsek 3-4 ay içerisinde rahat 5 kilo verebiliriz diye düşünüyoruz. Hatta belki daha fazla kilo da verebiliriz. Dediğimiz gibi burada püf nokta günde adam akıllı sadece 1 öğün yemektir. Bunun dışında az da olsa atıştırmalık olarak kuruyemiş veya meyve yiyebilirsiniz.

NOT = Ek olarak şunu da belirtelim. Eğer oruç tutuyorsanız bu yöntemi uygulamanıza gerek yoktur. Daha doğrusu anlattığımız yöntem zaten oruca çok yakın. Zaten iftarda tek öğün yemek ile günü tamamlamış oluyoruz. Ayrıca sahur da yapılabilir ki hiç bir sorun yoktur. Oruç tutmak hem bedenen hem de ruhen çok faydalıdır. Zaten imkanınız varsa oruç tutmanızı tavsiye ederiz.

Yazımızın sonuna geldik. Umarız faydalı olur. Bizler de bu yöntemi bir yerde okumuştuk ki epey faydalı olduğu söyleniyor. Yine de tercih sizin. Fakat imkanınız varsa denemekten zarar gelmez. Bu yöntemi deneyenlerin yorumlarını bekleriz.

Kaynak = Editör Yasin

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir