Hicri Sene Sonu ve Sene Başı Duaları

Sene Sonu Duası(29 Zilhicce 1438/20 Eylül Çarşamba 2017);

Rivayete göre her kim zilhiccenin sonunda (20 eylül çarşamba günü güneş batmadan önce) 3 kere bu duayı okursa şeytan “Biz, bir sene yorulup bu günahları işletmek için bunca zahmet çektik, o ise bir anda hepsini sildirdi.” deyip yüzüne toprak saçarak kaçar.

Arapçası;

 

Türkçesi;

dua meali 1

Sene Sonunda Okunacak Saadet Duası(29 Zilhicce 1438/20 Eylül Çarşamba 2017);

Her kim aşağıdaki saadet duasını senenin sonunda (20 eylül çarşamba günü güneş batmadan önce) 21 kere okursa uyanıklık arasında bütün gizli halleri kendisine gösterilir. Vird sahibi olan kimseler manevi mertebelerinin ne kadar yükseldiği kendilerine gösterilsin istiyorlarsa bu duayı her gün okumalıdırlar.

Arapçası;

Not=Bu duayı 21 kere okuyamayanlar en azından 3 kere okuyabilirler.Allah inşallah cümlemizin dualarını kabul eylesin.Amin.

 

Türkçesi;

dua meali 2

Sene Başı Duası(1 Muharrem 1439/21 Eylül Perşembe 2017);

1-) Rivayete göre her kim muharrem ayının evvelinde(20 eylül çarşambayı 21 eylül perşembeye bağlayan gece veya en geç 21 eylül perşembe günü) 3 kere okursa Allah(Celle Celaluhu) ona, kendisini şeytan ve etba’ından sene boyunca korumak üzere 2 melek görevlendirir.

Arapçası;

 

Türkçesi;

dua meali 3-1

dua meali 3-2

2-) Ebu’l-Leys es-Semerkandi(Rahimehullah)’ın beyanı vechile, muharrem ayının evvelinde(20 eylül çarşambayı 21 eylül perşembeye bağlayan gece veya en geç 21 eylül perşembe günü) aşağıdaki duanın bin kere okunması çok faziletlidir. Bin kere okuma fırsatı bulamayanlar yüz kere veya en az üç kere okuyabilirler.

Arapçası;

 

Türkçesi;

dua meali 4

NOT=Duaların Arapça’ları okunmadığı için yeniden çekip kaliteli şekilde yükledik.Herkese iyi ilimler dileriz.

NOT 2=(20 Eylül 2017)Hicri sene başı ve sene sonu tarihleri güncellenmiştir.2017 yılına göre 20 eylül çarşamba sene sonu günü ve 21 eylül perşembe ise sene başı günüdür.

Bu duaları tanıdıklarınızla paylaşalım ki bizler de okumalarına vesile olalım ve bol bol sevap kazanalım.Herkesin yeni hicri yılı mübarek olsun.

YORUMLAR

  1. mustafa kardeşim cenab ı mevla senden razı olsun çok kıymetli bir bilgi paylaşımı.ALLAH her daim yolunu açık etsin…fi emanillah

    1. Amin hocam Allah sizden de razı olsun cümlemizin inşallah.

  2. […] arada daha önceki yazılarımda hicri sene başı ve hicri sene sonu dualarını yazmıştım.Hicri sene başı duaları da aynı şekilde muharrem ayı içerisine giriyor.O […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir