İkariam’da Ham Madde ve Altın Kasma Taktikleri

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere İkariam oyununda ham madde ve altın kasma taktiklerini paylaşacağız.Umarız faydalı olur.

Gameforge oyun şirketinin yapmış olduğu en iyi browser oyunlarından birisi İkariam’dır.Oyunda amaç sizlere ait olan köyünüzü zaman içerisinde güçlendirmek ve geliştirmektir.Peki bu gelişmeyi en kısa zamanda nasıl yapabiliriz onu anlatalım.Ne kadar çok ham madde ve altına sahip olursanız köyünüz o kadar gelişir.Şimdi gelelim ikariamda en hızlı şekilde ham madde ve altın nasıl kasabiliriz onun taktiklerini verelim.

İkariam’da Ham Madde Kasma Taktikleri

İkariam’da gelişmemiz için en önemli kısım ham madde toplamaktır.Oyundaki ham maddeler odun,üzüm,mermer,kristal ve sülfür olmak üzere 5 tanedir.Bunlardan en önemlisi odundur.Çünkü her bina yükseltmede ve her asker yapımında odun isteniliyor.Bu yüzden ilk yatırımı odunlara yapmamız gerekmektedir.Oyundaki en önemli ham madde odundur.Sonrasında üzüm,kristal,mermer ve sülfür olarak sıralanmaktadır.Şimdi gelelim maddeler halinde ham madde kasma taktiklerini paylaşalım.

1-) Oyunda seri bir şekilde ham madde toplamak için akademide çalışan bilim adamlarınızı azaltıp ham madde toplayan işçi sayısını arttırmanız gerekmektedir.Çünkü eğer her ikisi de yüksek olursa sizlerden saat başına eksi altın kesilecektir.Bu yüzden işçilerimizi arttırıp bilim adamlarının sayısını azaltmalıyız.Bu şekilde ham maddeleri topladıktan sonra yine eskisi gibi bilim adamlarını arttırıp işçilerle denge sağlayabilirsiniz.

2-) Ham madde toplamayı arttırmak için oyun içindeki bonusları kullanabilirsiniz.Her gün “Projeksiyonlu Tiyatro” kısmına giderek yaklaşık 1 dakikalık videoyu izleyip daha fazla ham madde üretimi kazanabilirsiniz.Projeksiyonlu tiyatro kısmına aşağıdaki gibi ulaşabilirsiniz.

3-) Bir diğer ham madde kasma yöntemi ise koloni oluşturmaktır.Çünkü oyuna ilk başladığınızda sizin adanızda maksimum 2 tane(genelde odun ve üzüm olur) ham madde üretimi yapabiliyorsunuz.Bu şekilde diğer kristal,sülfür ve mermerden üretim yapamıyorsunuz.Bu yüzden eğer koloni kurarsanız bu maddelerden de üretim yapabilirsiniz.Koloniyi dünya haritasından kristal,sülfür veya mermer artık hangi ham maddeyi toplamak istiyorsanız onun bulunduğu adayı tercih etmelisiniz.Ardından orada koloni kurmalısınız.Yani bu şekilde 2 tane köyünüz olmuş oluyor ve diğer ham maddeleri de üretmiş oluyorsunuz.Oyunda sömürge yani koloni kurmak için 40 vatandaş,9000 altın ve 1250 odun istenmektedir.

4-) Daha fazla ham madde ve ganimet için barbar köyüne baskın yapabilirsiniz.Lakin baskın yapmadan önce nakliyat gemisi sayısını arttırmakta fayda vardır.Çünkü ne kadar çok gemiye sahip olursanız yaptığınız baskınlardan o kadar çok ham madde ve altın toplarsınız.Bu sadece barbar köyü için değil diğer köyler için de geçerlidir.Ama en kolayı barbar köy olduğu için bunu yazdım.Barbar köyüne oyunda üst tarafta bulunan “Ada Haritası” kısmına basarak ulaşabilirsiniz.

Ek olarak nakliyat gemisi sayısını arttırmak için referans üyelik linkinizi kullanabilirsiniz.Yani 1 kişiyi oyuna davet ederseniz 1 nakliyat gemisi kazanırsınız.2 kişi için 2 gemi.Bu şekilde toplamda 72 kişiyi oyuna davet ederek 72 tane gemi kazanabilirsiniz.Eğer benim referansımla oyuna başlamak isterseniz buradaki linkten oyuna kayıt olabilirsiniz.Şimdiden kayıt olanlara çok teşekkür ederim.

İkariam’da Altın Kasma Taktikleri

Şimdi gelelim ham madde kasma taktiklerinden sonra altın kasma taktiklerini paylaşmaya.Aslında oyun için altın kasmak ham madde kasmaktan daha kolaydır.Şimdi detaylı anlatıma geçelim.

1-) Öncelikle yüklü miktarda altın kasmak için ham madde toplayan işçilerinizi ve bilim adamlarınızı 0’a indirmeniz gerekmektedir.Eğer bu şekilde yaparsanız saatlik altın geliriz epey bir yükselir ve günler içerisinde yüklü miktarda altın kazanabilirsiniz.Altın sayınız çok olunca eski sisteme geri dönebilirsiniz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bilim adamı sayımızı 0 yaptık ve şehrimizin geliri saatlik 265 altın oldu.

2-) Korsan hisarını kullanarak korsan seferi yapıp altın kazanabilirsiniz.Oyuna ilk başladığınızda korsan hisarını hemen inşa etmekte fayda var.Çünkü her korsan seferine çıktığınızda oyun size altın veriyor.Mesela ilk seviye için 2 buçuk dakikada bir korsan seferine çıkabilirsiniz ve bu seferden 40 altın kazanabilirsiniz.

Korsan hisarınının seviyesini geliştirerek korsan seferlerinden daha fazla altın kazanabilirsiniz.

3-) Günlük armağanları kullanarak altın miktarınızı arttırabilirsiniz.Oyunda belediye binasının yanında bulunan (aşağıdaki resimde gösterdik) yere tıklayınca her gün birbirinden farklı ödüller veriyor.Burada bazen altın ödülü de verilebiliyor.Her gün buraya girip ödülünüzü teslim alabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar.Umarım faydalı olmuştur.Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.Eğer oyuna yeni başlayacaksanız benim referans linkimden kayıt olursanız çok mutlu olurum.Herkese iyi eğlenceler iyi oyunlar dilerim…

YORUMLAR

  1. 72 gemi olayını bilmiyorsun doğrusunu öğren

    1. Efendim benim bildiğim bu şekilde doğrusu nedir söyleyin hep birlikte öğrenelim 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir