Instagram “5xx Server Error” Hatası ve Çözümü

Bazı zamanlar instagrama girdiğimizde “5xx Server Error” hatası alırız. Peki bu hatanın çözümü nasıl olur detaylarını sizlere aktaralım.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar 5xx server error hatası üstteki resimdeki gibi olmaktadır. Bu hata bazı zamanlar instagrama girerken karşımıza çıkmaktadır. Peki hata neden çıkıyor ve çözümü nasıl olur şimdi onu anlatalım.

Arkadaşlar bu hata instagramın sunucularından kaynaklanan bir hatadır. Yani kullanıcının bir hatası yoktur. Bildiğiniz gibi instagram en iyi sosyal medya sitelerinden birisidir haliyle rakipleri de çok oluyor. İnstagramı çekemeyen bazı kişiler siteye spam saldırı yapabiliyorlar. Ardından ufak da olsa instagramda bu tarz kesintiler ve hatalar meydana gelebiliyor. Çözümü olarak da bir kaç alternatif yol var tabii kesin çözüm değil ama en azından denemek gerek işe yarayabilir şimdi bunları paylaşalım.

5xx Server Error Hatasının Çözümü;

Normalde bu hatanın kesin bir çözümü yok. Yani instagramın geri açılması için instagram çalışanlarının hatayı düzeltmesini beklememiz gerekmektedir. Fakat yine de beklemek yerine aşağıda paylaşacağız bazı yollar işinize yarayabilir. Çünkü bizler de böyle yaptık ve sitenin açıldığına şahit olduk. Sizler de çözüm için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz.

  • 1-) Birinci yol olarak 5xx server error hatasının çözümü için öncelikle sayfayı sürekli yenilemekte fayda var. Üstteki paragrafta da dediğimiz gibi bu hata instagramdan kaynaklandığı için sayfayı yenilerseniz hatanın bir zaman sonra düzeldiğini görürsünüz. Bizzat ben böyle denedim ve site geri açıldı.
  • 2-) İkinci bir çözüm olarak cache temizlemeyi önerebiliriz. İnternet tarayıcınızdaki cache’leri temizlerseniz siteleri hızlı bir şekilde açabilirsiniz. Aynı şekilde bu hatayı alınca da çözüm olarak bu yapılabilir. Kesin çözüm değil ama denemekte fayda var.
  • 3-) Son olarak gizli sekmede açmayı deneyebilirsiniz. Eğer sürekli art arda hata alıyorsanız lütfen gizli sekmede instagrama girmeye çalışın.

Şimdilik önerebileceğimiz çözümler bu şekildedir. Eğer bunları yaptığınızda yine 5xx server error hatası alıyorsanız o zaman instagramın kendiliğinden düzelmesini bekleyeceksiniz. İnstagram kaynaklı bir hata olsa bile yinede üstte verilen 3 öneriyi yaparsanız düzelebilir bir ihtimal. Dediğimiz gibi yine de düzelmezse instagramın kendiliğinden düzelmesini beklemekten başka çare yoktur.

Şimdilik bu kadar. Umarız yararlı olur. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir