İnstagram Dili İngilizce’den Türkçe’ye Çevirme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere İnstagram dil seçeneğini İngilizce’den Türkçe nasıl yaparız onu anlatacağız.

İnstagram bazen güncelleme yaptığında dili otomatikman İngilizce’ye çeviriyor. Yani önceden kullandığımız Türkçe dilindeki İnstagram güncelleme olunca bazı zamanlar İngilizce dilinde kalabiliyor. Haliyle bunu Türkçe diline geri çevirmek isteriz. İşte bu yüzden bu yazıyı yazma gereği duyduk. Şimdi aşağıda sizlere madde madde İnstagram’da dil seçeneğini Türkçe nasıl yaparız onu anlatacağız.

İnstagram Dili İngilizce’den Türkçe’ye Çevirme

1-) İnstagram’da dili Türkçe yapmak için öncelikle mobilden profil kısmına giriyoruz. Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sağ üstteki 3 çizgi işaretine basıyoruz.

2-) Sonrasında burada en alttaki “Settings” yani Ayarlar butonuna basıyoruz.

3-) Ardından açılan sayfada “Account” yani Hesaplar kısmına giriyoruz.

4-) Sonrasında ise “Language” yani Dil seçeneğini tıklıyoruz.

5-) Son olarak burada dil seçenekleri karşımıza çıkacaktır. Sayfanın biraz altına iniyoruz ve “Türkçe” ‘ye basarak İnstagram dilini Türkçe’ye çevirmiş oluyoruz.

6-) Bu şekilde güncelleme olan İnstagram’ın dilini tekrardan Türkçe’ye çevirebiliyoruz. Dediğimiz gibi güncelleme gelince dil otomatikman İngilizce’ye dönebiliyor. Bu yüzden buradaki gibi yaparsanız dili tekrar Türkçe’ye çevirmiş olursunuz.

NOT = Ek olarak eğer zaten İnstagram dili Türkçe ise ve başka dilde ayarlamak istiyorsanız o zaman ilk önce yine profile giriniz ardından 3 çizgi işaretine basın sonrasında “Ayarlar > Hesap > Dil” bölümünden de instagram dilini istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

Bu şekilde dili Türkçe yapabiliyoruz. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir