Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere instagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir onu paylaşacağız.

Facebook’un Instagram’ı satın almasıyla birlikte Instagram iyi bir sıçrayış yakaladı ve şuanda çoğu kesime göre facebook’un önüne geçti diyebiliriz. Her ne kadar instagram oldukça popüler bir sosyal medya sitesi olsa da bazı kullanıcılar özellikle çok fazla zaman harcadığı için instagram hesabını kalıcı olarak silmek istiyorlar. Gerçekten haklılar da. Çünkü instagrama bir girim mi çıkışı çok zor oluyor saatlerce vakit harcayabiliyorsunuz. İşte bu yüzden kalıcı olarak hesap silme güzel bir çözüm olmuş oluyor.

Peki instagram hesabımızı kalıcı olarak nasıl silebiliriz şimdi maddeler halinde anlatıma geçelim.

1-) Öncelikle instagram hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından buradaki sayfayı açıyoruz. Linki göremeyenler için site adresi “www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/” burasıdır. Burayı açtıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak.

2-) Ardından “Hesabını neden siliyorsun?” kısmını aşağıda gördüğünüz seçeneklerden birisi olarak cevaplıyoruz. Mesela “çok zamanımı alıyor” seçeneğini seçebilirsiniz.

3-) Üstteki soruya cevap verdikten sonra devam etmek için sizden instagram şifrenizi isteyecektir. Şifreyi tekrardan boş kutuya giriyoruz.

4-) Ardından son olarak en aşağıdaki “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna basıyoruz ve böylelikle instagram hesabımızı kalıcı olarak silmiş oluyoruz.

5-) Böylelikle instagram hesabımız kalıcı olarak silinecektir. Bakın dikkat edin geçici olarak değil kalıcı olarak siliniyor. Yani geri dönüşü yoktur. Hesabı kalıcı olarak silerseniz aynı kullanıcı adıyla bir daha hesap açamazsınız.

Bunlara ek olarak eğer hesabınızı geçici olarak yani belli bir süre kapatmak istiyorsanız o zaman buradaki sayfayı açıp aynı işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır. Linki açamayanlar için site adresi “www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/” burasıdır. Buraya girdiğinizde de hesabı geçici olarak silmiş olursunuz yani sonrasında tekrar açabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere Instagram hesabımı kalıcı olarak nasıl silebilirim sorusunun cevabını verdik. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir