İnstagram Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere İnstagram’da sayfa şikayeti nasıl yapılır onu anlatacağız.

En iyi sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram’ın kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor.Sonuç olarak sayı artınca uygunsuz içerik yapanların sayısı da aynı oranda artmaktadır.Bu yüzden bu sayfaları gördüğümüz yerde şikayet etmemiz bizim ve diğer insanlar için faydalı olacaktır.

Bu uygunsuz içeriklere örnek olarak cinsel içerikli fotoğraflar,sigara ve alkol ürünleri gibi kullanıcıları teşvik eden fotoğraflar paylaşılabiliyor.Bunların yanı sıra İslam karşıtı bir çok içerik paylaşılıyor.Facebook’da daha fazla paylaşım yapılıyor lakin İnstagram’da da aynı şekilde bu tarz dinimize,fikirlerimize veya milli değerlerimize aykırı içerikler paylaşılabiliyor.

İşte bu yüzden sizler de sayfa şikayetinde bulunabilirsiniz.Bir sayfayı şikayet etmek oldukça kolaydır.Hemen anlatımına geçelim.

1-) Öncelikle instagram hesabımızı açıyoruz.

2-) Sonrasında şikayet etmek istediğimiz sayfanın profilini açıyoruz.

3-) Ardından profilin sağ tarafında bulunan 3 nokta işaretine basıyoruz.

4-) Ardından “Kullanıcıyı şikayet et” butonuna basıyoruz.

5-) Sonrasında ise karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek.Buradan şikayetimizin sebebini bulup o seçeneğe tıklıyoruz.

6-) Bu şekilde sayfayı veya kullanıcı şikayet etmiş oluyoruz.

İnstagram’da sayfa şikayeti bu şekildedir.Aynı zamanda bir kişiyi de bu işlemleri uygulayarak şikayet edebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. […] önceden instagram sayfa şikayeti nasıl yapılır adlı yazımızda buna değinmiştik oradan detaylı inceleyebilirsiniz.Yine de kısa bir şekilde […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir