Instagram’da Silinen Mesajlar ve Resimler Nasıl Geri Getirilir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere instagramda silinen mesajlar ve fotoğraflar nasıl geri getirilir onu anlatacağız.

İnstagram şuanda en çok kullanılan sosyal medya sitesidir. Her gün milyonlarca fotoğraf ve dm atılmaktadır. Kişilere de atılabilen bu mesaj ve resimler bazen silinebiliyor. Peki bu silinen mesajlar veya fotoğraflar geri getirilebiliyor mu bu yazımızda sizlere onu anlatacağız.

Başlıklar

Instagram’da Silinen Mesajlar Geri Getirilir Mi?

Instagram’da silinen mesajlar maalesef herhangi bir buton veya link ile geri getirilemiyor. En azından şimdilik durum bu şekilde. Belki ilerde güncelleme gelir ve silinen mesajları geri getirme yolu olur ama dediğimiz gibi şuanda silinen mesajları herhangi bir şekilde geri getirmek mümkün değildir.

Ama silinen mesajları geri getirmenin de yolu vardır. Mesela DM ile konuştuğunuz kişiye tekrar yazabilirsiniz. Mesajın yanlışlıkla silinmiş tekrar gönderir misiniz diye. Tabi o da kabul ederse silinen mesajı tekrar size gönderebilir. Aynı şekilde resimler için de durum böyledir. Eğer dm ile gönderilen resim silindiyse karşı tarafa tekrar mesaj atın resim silindi tekrar gönderir misiniz deyin.

Silinen mesajları geri getiren uygulamalara itibar etmeyin!

Ayrıca silinen mesajları geri getirmek için bazı uygulamalar, programlar vb. şeyler mevcuttur. Fakat bunların hemen hemen hepsi fake yani sahtedir diyebiliriz. Bu tarz uygulamalar sizin hesap bilgilerinizi çalmak amacıyla yapılıyor. Bu yüzden lütfen bunlara itibar etmeyiniz. Zaten silinen mesajları geri getirme seçeneği olsa instagramın kendi özelliği olurdu bunu farklı bir uygulamanın yapması mantıksızdır çünkü mesajlar veri tabanında kayıtlı haliyle instagramın kendi uygulamasından yapılması gerekmektedir.

Silinmiş mesajları geri getirmenin tek yolu

Silinmiş mesajları geri getirmenin tek ve en kesin yolu instagram destek kısmına yazmanızdır. Buradaki “https://help.instagram.com/” sayfadan sorununuz neyse onu instagrama yazabilir veya e-mail yollayabilirsiniz. Buraya “Silinen mesajları veya fotoğrafları geri getirmek istiyorum yardımcı olur musunuz?” tarzında uzun ve kanıtlarıyla birlikte bir mesaj yollarsanız onlar da sizlere en kısa zamanda dönüş yaparlar. Dediğimiz gibi şimdilik silinen mesajları veya resimleri geri yüklemenin en kesin yolu bu diyebiliriz.

Engellenmiş kişilerden silinen mesajları ve resimleri geri getirme

İnstagram DM’den bir kişiyi engellediğinizde bu kişiyle konuştuğunuz mesajları göremezsiniz. Aslında bu konuşmadaki mesajlar silinmemiştir fakat siz gözükmediği için silinmiş olarak görürsünüz. Engellemiş olduğunuz kişilerle konuştuğunuz mesajları görmeniz için o kişinin engelini kaldırmanız gerekmektedir. Engeli kaldırmak için sırasıyla bu adımları yapmanız gerekir;

  1. Öncelikle hesaba giriş yapıyoruz. Ardından sağ üst köşedeki 3 çizgi işaretine basıyoruz.
  2. Sonrasında alttaki ayarlar butonuna basıyoruz.
  3. Ardından bu sayfada gizlilik ve güvenlik bölümü var. İşte o kısımdan engellenen kullanıcılar listesine bakabiliyorsunuz.

Ardından engellediğiniz kişinin engelini kaldırabilir ve silinmiş zannettiğiniz mesajları, resimleri veya gönderileri mesaj yolu yani DM ile görebilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. İnstagram’da silinmiş mesajları ve fotoğrafları geri getirme yolları nelerdir onları anlattık. Eğer beğendiyseniz beğenme butonuna basmayı unutmayınız. Teşekkürler yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir