İnstalock Nedir, Ne Demektir? (LoL-Valorant) Oyunlarda İnstalock Ne Anlama Geliyor?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere LoL, Valorant vb. gibi oyunlarda instalock nedir, ne demektir kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Online oyunlarda bazı kalıplaşmış terimler bulunuyor. Bunlardan birisi de “instalock” ifadesidir. İnstalock daha çok League of Legends ve Valorant oyununda kullanılan bir terimdir. Şimdi sizlere instalock nedir, anlamı ne demektir kısaca hakkında bilgi verelim.

İnstalock Ne Demek? Oyunlarda İnstalock Nedir?

İnstalock, LoL ve Valorant gibi oyunlarda şampiyon seçme ekranı gelir gelmez bir şampiyonu kilitlemek, hemen (anında) şampiyon seçimi yapmak demektir. Yani örnek vermek gerekirse LoL’de diyelim ki şampiyon seçme ekranı geldi. Burada direkt olarak Yasuo’yu seçtiniz. İşte siz burada instalock yapmış oluyorsunuz. Veya Valorant’ta şampiyon seçme ekranında anında Reyna’yı direkt aldınız, kitlediniz diyelim. İşte bu durumda siz Reyna’yı hemen kitlediğiniz için instalock yapmış oluyorsunuz.

İnstalock kelime anlamı olarak “kurulum kilidi” demektir. Yani instalock kelimesinin Türkçe karşılığı sözlükte “kurulum kilidi” olarak geçiyor. Fakat dediğimiz gibi oyunlarda anında şampiyon seçmeye, şampiyon kitlemeye instalock denilmektedir. Kısacası oyunlarda şampiyon seçme ekranında hiç beklemeden anında bir heroyu kitlemeye instalock denir. LoL’de en çok instalock yapılan heroların başında Yasuo gelmektedir. Valorant’ta ise en çok instalock yapılan herolar Reyna ve Jett gibi şampiyonlardır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir