Internet Explorer’da Gizli Sekme (Gizli Mod) Nasıl Açılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere İnternet Explorer’da gizli sekme yani gizli modda gezinti nasıl yapılır onu anlatacağız.

İnternet tarayıcılarında normal modda gezintinin yanı sıra gizli sekmede yani gizli modda gezinti de mevcuttur. Gizli sekmede sitelere girmek hem daha hızlı hem de daha güvenli olabiliyor. Özellikle geçmişi silmenize gerek kalmadığı için gizli sekmede sitelere girişler tercih edilebiliyor. Daha önceleri Google Chrome’da gizli sekme nasıl açılır onu buradaki yazımızda anlatmıştık. Şimdi ise başka bir tarayıcı olan Microsoft’un Internet Explorer’ında gizli sekme veya gizli pencere nereden açılır onu göstereceğiz. Maddeler halinde aşağıya ekleyelim.

Internet Explorer’da Gizli Sekme Açmak

1-) Microsoft İnternet Explorer tarayıcısında gizli sekme açmak için öncelikle Internet Explorer‘a giriyoruz. Ardından sağ üst tarafta aşağıda gördüğünüz gibi ayarlar butonu mevcut. Ona basıyoruz.

2-) Sonrasında “Güncelik > InPrivate Gözatma” kısmına giriyoruz. Yani ilk önce güvenlik kısmını açın. Ardından “InPrivate Gözatma” butonuna tıklayın. Sonrasında gizli sekmemiz otomatikman açılmış olacaktır.

3-) Aşağıda gördüğünüz gibi böylelikle gizli sekmeyi açabiliyoruz. Burada girdiğiniz siteler geçmişte vb. yerlerde kayıt altında tutulmaz yani gizli sekmede gezinti yaparsanız geçmişi silmenize gerek kalmaz.

4-) Ek olarak gizli sekmeyi klavye kısayoluyla da açabilirsiniz. Klavyenizden “Ctrl + Shift + P” tuşlarına basarsanız da Explorer üzerinden gizli sekme açmış olursunuz.

Yazımızın sonuna geldik. Umarız faydalı olur. İyi çalışmalar iyi sörfler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir