İnternet Üzerinden Kelime Dağarcığı Testi Yapmak

Herkese iyi günler bu yazımızda sizlere internet üzerinden kelime dağarcığı testi yapabileceğiniz bir siteyi tanıtacağız.

Bu site sayesinde Türkçe’mizde yer alan kelimeleri ne kadar iyi biliyorsunuz veya anlamlarını ne kadar doğru biliyorsunuz bunu göreceksiniz.Sitede sadece Türkçe olarak yok İngilizce’den Çince’ye kadar en çok bilinen tüm diller mevcut.Bu diller üzerinden de kelime dağarcığı testi yapabilirsiniz.Hem bu sayede yabancı dilinizi de geliştirmiş olursunuz.Şimdi gelelim sitemizin adını paylaşmaya.

Site adresi burasıdır = www.arealme.com/kelime-dagarcigi-testi/tr/

Şimdi de kelime dağarcığı testine nasıl başlayacağız onu anlatalım.Öncelikle yukarıda verdiğimiz linkten siteye giriş yapıyorsunuz.Ardından aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi mavi renkli “Başla” butonu var ona basıyorsunuz.

Böylelikle kelime dağarcığı testine başlamış oluyorsunuz.Şimdi karşınıza 50 tane soru çıkacak ve zaman sınırı olmayacak.Soruları cevaplandırdıktan sonra en sonunda puanınız açıklanacaktır.

Gördüğünüz gibi genellikle bu tarz sorular geliyor.Yani örneğin “Fazla” kelimesinin eş anlamlısı,zıt anlamlısı vb. tarzında sorular çıkmaktadır.

Not=Son olarak www.arealme.com bu site sayesinde anasayfa üzerinden bir sürü teste ulaşabilirsiniz.Zihin yaşı testi,IQ testi,isim uyumu testi,ülkelerin coğrafi konumu testi gibi bu site üzerinden ücretsiz daha bir çok test yapabilirsiniz.

Bu test sayesinde kelime haznenizi oldukça geliştirebilirsiniz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir