İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

Günlük hayatta herkes dilediği kıyafeti giyme konusunda özgürdür. Ancak konu iş görüşmesi olduğunda iş görüşmesine giderken nasıl giyinilmesi gerektiği konusunda daha özenli davranılması gerekiyor. Kişinin iş görüşmesine giderken giyeceği kıyafet karşısındakine de iş konusundaki ciddiyetini gösterecektir. Aynı zamanda iş görüşmesine gitmeden önceki gün de iyi bir uyku gereklidir. Uykunuzu almış olarak gitmek ilk izlenim için oldukça önemlidir. Kimse karşısında uykulu bir kişi görmek istemez.

İş Görüşmesine Giden Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Önemli ve kurumsal bir firmaya başvuran erkekler elbette olması gerektiği gibi takım elbise ile görüşmeye gitmeliler. Takım elbise ile birlikte giyilecek ayakkabının klasik bir ayakkabı olması da önemli. Kesinlikle spor ayakkabı ile gidilmemelidir. Seçilecek takım elbisenin koyu renk olması görüşmeye çok daha ciddi bir hava katacaktır. Elbisenin desensiz olması da oldukça önemlidir. Eğer sıcak bir gün ise ceket giyilmeyebilir. Ancak kravat mutlaka olmalıdır.

İş Görüşmesine Giderken Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kadınlar kıyafet konusunda erkeklere nazaran daha geniş bir yelpazeye sahipler. Ancak iş görüşmesine giderken seçilen kıyafetler kesinlikle abartılı olmayan kıyafetler olmalıdır. Ceket ve pantolondan oluşan takımlar da kullanılabilir. Yine koyu renk bir elbise görüşmeye ciddiyet katacaktır. Bununla birlikte kadınlar makyajı çok abartmadan yapmalılar. En önemlisi de saç ve makyajın birbirine uyumlu olmasıdır. Assolistlerin sahneye çıkarken yaptırdıkları gösterişli saç modellerinden kaçınmak gerekmekte. Saç için düzgün yapılan bir fön uygun olacaktır. Aynı şekilde kadınların çok ağır parfümlerden kaçınmaları gerekmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir