İsimtescil’den Blogger’a Domain Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere isimtescil.net firmasından blogger blogspota domain yönlendirme işlemini nasıl yapılır onu anlatacağız.

Türkiye’nin en iyi domain firmalarından birisi olan isimtescil.net firmasından blogger’a domain yönlendirme işlemi oldukça basit diyebiliriz.Aşağıda adım adım maddeler halinde anlatımını yapacağız.Umarız faydalı olur.Herkese kolay gelsin dileriz.Takıldığınız yer olursa yorum kısmından bizlere yazmayı unutmayınız.

1.) Öncelikle isimtescil hesabımıza giriyoruz ardından üst kısımdan Kontrol Paneli>Domain Yönetimi sayfasına giriyoruz.Sonrasında buradan hangi domaini yönlendirme yapacaksak o domainin sağ tarafından bulunan “Detaylı Yönetim” butonuna basıyoruz.

2.) Ardından sol menüden “Gelişmiş DNS” seçeneğine giriyoruz.Sonrasında blogger işlerini halletmemiz gerekiyor.

3.) Şimdi blogger panelimize giriyoruz.Oradan sol menüden Ayarlar>Temel bölümüne giriyoruz.

4.) Ardından o sayfadaki altı çizgili mavi renkli “Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlayın” yazısına tıklıyoruz ve yönlendirme yapacağımız domainimizi www.siteadi.com şeklinde yazıyoruz.Sonrasında ise “Kaydet” butonuna basıyoruz.Ardından karşımıza bir hata çıkacak işte bu hatada yer alan kodları isimtescil panelinde kullanacağız.

5.) Şimdi tekrar isimtescil panelimize geliyoruz.En son Gelişmis DNS bölümüne girmiştik.Şimdi oradan aşağıdaki işlem seç butonuna tıklayarak “Gmail Web Alanımı(Blogger) Kullan” seçeneğini tıklıyoruz.Burada otomatikman google için cname kaydı oluşturulacaktır.

6.) Ardından aynı işlem seç kısmından “CNAME Kaydı Oluştur” seçeneğine tıklıyoruz.Sonrasında blogger kısmında yer alan kısa yazıyı isimtescilden “Kayıt” yazısının yanına ve uzun yazıyı ise “Yönlendirme Adresi” kısmına yapıştırıyoruz.

7.) Ardından isimtescilde “Kaydet” butonuna basıyoruz.Sonrasında ise blogger panelimizde aynı şekilde “Kaydet” butonuna basıyoruz.

İsimtescilden bloggera domain yönlendirme işlemi bu kadardır.Bir kaç dakika içinde siteniz bloggera yönlenmiş olacaktır.Hayırlı olsun.Eğer yazılışlardan anlamadıysanız aşağıdaki videoyu izleyerek daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki videodan canlı olarak domain yönlendirilmesini izleyebilirsiniz.

Herkese kolay gelsin dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir