İstanbul Başakşehir ve SuperMassive Simgesi Hangi Hayvandır? (Futbol ve E-Spor)

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere İstanbul Başakşehir FK’nın logosunda hangi amblem vardır, hangi hayvanın resmi vardır onu anlatacağız.

İstanbul Başakşehir FK ilk olarak 1990 yılında kuruldu ve 2014 yılında ise ismi değiştirildi ve yeni ismi “İstanbul Başakşehir FK” oldu. Bazı yerlerde sponsorluk gereği Medipol Başakşehir olarak geçebiliyor. Birçok futbol takımının kendisiyle özdeşleşen bir hayvanı bulunur. Örneğin Galatasaray’ın sembolü aslandır. Beşiktaş’ınki kartaldır. Bu şekilde Başakşehir’in ambleminde hangi canlı var o merak ediliyor. Şimdi sizlere kısaca bahsedelim.

İstanbul Başakşehir FK (Futbol ve E-Spor) Simgesi Hangi Hayvan Var?

İstanbul Başakşehir FK futbol kulübü ve SupperMasive League of Legends takımının simgesi Baykuş‘tur. Birçok takımın kendilerine özel simgeleri vardır. Nasıl Galatasaray’ın simgesi aslan ve Beşiktaş’ın simgesi kartalsa, Başakşehir’in simgesi de Baykuş olarak geçmektedir. Bazı kaynaklarda “Boz Baykuş” olarak geçiyor. Başakşehir’in logolarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Gördüğünüz gibi önceki logosunda baykuş resmi bulunuyordu fakat yeni logolarında sanırım bu kaldırıldı. Ama dediğimiz gibi Başakşehir futbol kulübünün simgesi yani hayvanı Baykuş’tur.

Buna ek olarak SupperMasive LoL takımının simgesi de Baykuştur. Hatta hatırladığımız kadarıyla SupperMasive takımının eski ismi Bahçeşehir Suppermasive diye biliyoruz. Bahçeşehir, Başakşehir’in bir semtidir. Haliyle takımın simgesi de buradan baykuş olarak kaldığını düşünüyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir