İstanbul Çöp Toplama Günleri ve Saatleri

Ülkemizdeki en kalabalık şehir olan İstanbul’un çöp sayısı da aynı orandadır.Bu yüzden İstanbul büyükşehir belediyesi hemen hemen her gün her saat çöp toplama seferleri yapmaktadır.Peki hangi ilçede hangi günler çöp toplama günleri olarak geçiyor bu yazımızda onları öğreneceğiz.

Verilen istatistiklere göre sadece Fatih ilçesinde 2014 yılında tam tamına 266.018 ton çöp toplanmıştır.Bu sadece Fatih ilçesi için geçerlidir.Artık tüm ilçeleri hesapladığınız sayının ne kadar büyük olduğunu sizler de anlayacaksınız.

Şimdi gelelim İstanbul’daki çöp toplama günleri ve saatlerine.

İstanbul’un merkez bölgelerinde haftanın her günü akşam saat 20:00 ‘dan gece saat 00:00 ‘a kadar çöp toplanmaktadır.Çöplerin akşam toplanmasının nedeni ise otomobillere ve diğer araçlara trafik oluşturmaması içindir.Yani günün en yoğun olmayan saatlerinde çöpler toplanmaktadır.

Aslında merkez bölgelerinden kasıt İstanbul’un tüm ilçelerinin merkezidir.Yani Bağcılar merkez,Güngören merkez,Şile merkez de dahildir bunlara.Şimdilik tüm ilçelerin çöp toplama saatlerini bilmiyoruz lakin öğrendiğimizde yazıyı güncelleyeceğiz.O yüzden bildiğimiz ilçelerin çöp toplama günlerini ve saatlerini yazalım.

Eyüp İlçe’sinin Çöp Toplama Saatleri ve Günleri

Haftanın her günü çöp arabaları çalışmaktadır ve çöp toplanmaktadır.Çöp toplama saatleri ise 20:00-00:00 arasındadır.Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Güngören İlçe’sinin Çöp Toplama Saatleri ve Günleri

Güngören’de mavi poşet uygulaması genellikle cumartesi günleri öğlen-ikindi vakitleri arasında gerçekleşiyor.Tabii ki bu bölge bölge değişebiliyor.

Ümraniye İlçe’sinin Çöp Toplama Saatleri ve Günleri

Ümraniye merkezde haftanın her günü çöp toplanmaktadır.Bazı kalabalık olmayan yerlerde haftanın 3 günü çöp toplanmaktadır.

Diğer ilçeler de dediğimiz gibi zamanla siteye eklenecektir.Yine de sizlerin bildiği çöp toplama günleri ve saatleri varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.Kendi oturduğunuz ilçenin günlerini ve saatlerini bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir