İstiaze Duası Arapçası ve Türkçe Meali

Merhabalar bu yazımda sizlere İstiaze duasının Arapçasını ve Türkçe mealini paylaşacağım.

İstiaze kelime anlamıyla “sığınma-korunma” anlamına gelmektedir.İstiaze duası bütün kötülüklerden ve bütün günahlara karşı Allaha sığınmak için yapılan bir duadır.Umarım faydalı olur.Herkese iyi ilimler dilerim.

İstiaze Duasının Arapçası;

istiaze duası arapçası 1 istiaze duası arapçası 2

İstiaze Duasının Türkçe Meali;

istiaze duası türkçe meali 1 istiaze duası türkçe meali 2

Bu duayı daha çok kişiye duyurmak için arkadaşlarınıza ve çevrenizdekilere sosyal medyayı kullanarak paylaşabilirsiniz.Herkese iyi ilimler dilerim.

YORUMLAR

  1. İstiaze duasinin latince okunusu konusunda yaedimci olabilir misiniz? Arastirdim bulamiyorum.sadece arapca yazilisi var ben arapca okumayi bilmiyorum.lutfen yardimci olursaniz cok sevinirim

    1. Efendim duayı latince olarak okunuşundan okursanız tecvid ve talim hataları yapabilirsiniz ki bu muhtemel.O yüzden duanın Arapça okunuşunu video sitelerinden bulup dinleyin sizde ardından tekrar edin.Eğer Arapça bilmiyorsanız en iyisi bu şekilde olur.Diğer türlü dediğim gibi uzatmalarda,harekelerde ve harflerde yanlışlar oluyor.Teşekkürler hayırlı ilimler dilerim.

  2. Yalniz video olarakta bulamiyorum yok malesef sadece istiaze euzu besmele videolari var.

    1. Efendim o zaman bilmiyorum kendim Türkçe’sini yazsam illaki hatalar yaparım çünkü çok uzun bir dua.Benim bu kadar ilmi bilgim yok.Bu yüzden Türkçe okunuşunu herhangi bir hocaya sorabilirsiniz.İnşallah bulursun.

  3. Istiaze duasi latince okunusu yada videosu elinizde mevcutsa lutfen yardimci olun.cok gerekli

    1. Efendim maalesef ben latince olarak okunuşunu ve videosunu da bulamadım.Bulan birisi varsa yorum olarak linkini ekleyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir