İyi Fotoğraf Çekmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Sosyal medya ve diğer tüm ağlarda kullanıcılar fotoğraflar paylaşıyorlar, paylaşılan fotoğrafların daha fazla beğeni alması için filtreler ve efektler veriyorlar. Peki kaliteli ve bol beğeni alan fotoğraflar nasıl çekilir? Detaylar yazımızda!

Son zamanlarda çıkan bütün akıllı cihazlar fotoğraf ve video çekme özelliğine sahip bu cihazların bazıları müthiş fotoğraflar çekerler iken bazıları maalesef çok kötü ve kalitesiz fotoğraflar çekiyorlar. Saten iyi ve güzel fotoğraf ve video çeken cihazların fotoğraflarına hangi filtreyi veya efekti versek de fotoğraf kalitesi bozmak oldukça zor. Fakat kamera performansı orta seviyelerde olan bir akıllı cihazın fotoğrafları nasıl iyileştirme işlemi uygulanabilir. Bunun bir çok yolu bulunmaktadır, ilk başta direk olarak efekt veren programlar ile fotoğraf çekmek yerine fotoğrafı çektik den sonra efekt uygulayabileceğiniz bir uygulama ile fotoğrafları veya fotoğrafı düzenlemelisiniz. Bu sizlerin daha kararlı ve direk efektli değil de birde fotoğrafı sade halini görüp bir kaç düzenleme ile iyileştirme yapılabilir. Eğer bilgisayarda efekt işlerinden anlıyor iseniz veya anlayan bir arkadaşınız var ise sizler için daha faydalı olabilir. Çünkü bilgisayarda telefonlardan veya tabletler den farklı olarak daha detaylı ve daha gelişmiş şekilde düzenleme yapılabilir.

Eğer kamera performansı oldukça düşük bir cihaza sahip iseniz sizler için diyecek bir çözüm maalesef bulunmuyor, çünkü performansı düşük olan cihazların çektiği fotoğraflar düşük kalitede olacağından ne kadar düzenlense de çekilen kaliteden pek fazla ileri gidilemez ve kullanıcı için istenileni maalesef veremezler. Sizlere tercihimiz çekilen fotoğrafın doğal halini bozmadan sade bir biçimde olacak sadece biraz pozlama ve netlik katar iseniz sosyal medyada ve çevrenizde oldukça dikkat çektiğinizi göreceksiniz. Bir çok kullanıcı fotoğraflarına doğallığını bozarak kendilerine ve fotoğraflar çok fazla efekt veriyorlar ki fotoğrafın hem doğallığı hemde kalitesi berbat şekilde bozuluyor. Eğer kendinize bu kadar fazla efekt verir iseniz çevreniz tarafından sosyal medyada tanınmaya bilirsiniz. Tabi ki bu karar herkesin kendisinin tercih meselesi fakat geçen seneler sonrasın da bu durumun pişmanı olma ihtimaliniz oldukça fazla.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir