İzmir Kamp Alanları | İzmir’de Kamp Yapılacak Yerler

İzmir’de ki şehir yaşantısından sıkıldınız mı? Artık şehir üstünüze üstünüze mi geliyor? Daha ne duruyorsunuz? Hadi alın çadırınızı ve yola çıkın. Biz sizler için gidebileceğiniz en güzel İzmir kamp alanları ile karşınızdayız.

İzmir Kamp Alanları (Mekan Tavsiyeleri)

1-) Karagöl Orman Kampı

İzmir’de, küçük bir saklı cennet olan Karagöl’de kamp yapmanın tadı bir başka oluyor. Burası ücretli bir alan olmasına rağmen içeriye girdikten sonra istediğiniz yere kamp atabiliyorsunuz. Tamamıyla doğa ile içe içe bir ortam. İzmir’den çok uzaklaşmadan hafta sonuna renk katmak isteyenler tercih edebileceği bir yer. Yamanlar Dağı’nda bulunan Karagöl Ormanı kamp için harika bir ortam oluşturuyor. Kamp alanına gelirken ihtiyaçlarınızı temin etmenizi tavsiye ederiz. Kamp alanında ki duş ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır.

2-) Demircili Urla

İzmir şehrinde yaşayan insanların yaz mevsimlerinde en çok günü birlik olarak kaçtığı yerlerden birisi de Urla’dır. Urla’daki Demircili Koyu ise yakın çevrenin özellikle hâkim olduğu bir yer olarak bilinir. Bu mekanın suları biraz soğuktur lakin suyu bir akvaryum gibi tertemiz ve masmavi suları ile ön plana çıkmaktadır. Bu bölgede isterseniz kayalıkların olduğu yerlere, plaja ya da karavan ve çadırlar için ayrılmış özel bölgelere kamp kurabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durumda.

3-) Delikli Koy Alaçatı

Çok fazla insan tarafından bilinmeyen yeni yeni gündeme alan harika bir koy. Delikli Koyu’nun tek sıkıntısı ulaşımının zor olması. Buna rağmen kampçılar için harika bir nokta. Burada ücretsiz bir şekilde ister sahilde isterseniz alanın farklı noktalarında kamp yapabilirsiniz. Denizi ve gecenin eşsiz sakinliği ile dinlenmek için harika bir nokta.

4-) Şirince Selçuk

İzmir kamp alanları dediğimizde, Şirince’den bahsetmesek olmazdı. Yemyeşil doğası ve sessizliği ile kamp severler için harika bir alan. Ücretli kamp alanları haricinde bölgede belirlenen yerlere kamp atabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı yanınızda getirmenizde fayda var. Köyde her şeyi bulamayabilirsiniz. Bu ufak ve sakin yerde, doğa yürüyüşleri yapabilir ya da temiz havanın tadını çıkartabilirsiniz. Kamp alanları köyde birazcık uzak olduğu yanınızda yeteri kadar aydınlatma getirmenizde fayda var.

Şimdilik İzmir için kamp mekanı tavsiyeleri bu şekildedir. Sizlerin de bildiği güzel yerler varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz. Teşekkürler iyi kamp yapmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir