Kablosuz Ağınızı(Wifi) Güçlendirmek Bazı Taktikler

Kablolu ağlardan kablosuz ağlara geçişle birlikte insanlar sabit yerlerde internete erişme zorunluluğundan kurtuldu . İnsanları sabitlikten kurtaran bu teknoloji kablosuz bağlantıların kesilmesi  yüzünden çoğu zaman kullanıcıları çileden çıkarmaktadır. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla konuştuğumuz sırada internetten alışveriş yaptığımız sırada kopan bağlantılar sizi zor durumda bırakabilir bu tür durumları yaşamamak için  yazımızdaki adımları takip etmenizi öneririz.

1-) Yazılımınızı güncelleyin

Modem üreticileri düzenli aralıklarla güncelleme yayınlarlar. Bu güncellemeler hataları giderdiği gibi modeminizin performansının artmasına da katkı sağlar. Bu yazılım güncellemelerini takip ederek güncel yazılımları kullandığınızdan emin olun.

2-) Kablosuz vericinizin pozisyonu

Vericiniz sinyalleri  uzaklara iyi bir şekilde iletemez. Verici ile aranızdaki duvarlar ve diğer nesneler  engelleyici etkenlerdir. Bu sebepten dolayı vericinizi evdeki  mümkün mertebe en merkezi yere yerleştirmeniz yerden yüksek olmasına ve etrafının açık olmasına dikkat ediniz.

3-) Anteninizi değiştirin

Vericilerle birlikte verilen antenler genelde düşük desibelli kalitesiz antenlerdir. Vericinin antenini değiştirme fırsatınız varsa anteninizi daha güçlü antenler ile değiştirin antenlerin  gücü desibel olarak belirlenir anten ne kadar güçlüyse desibeli de o kadar yüksek olur.

4-) Güçlendirici alın

Kablosuz sinyallerinizi güçlendirmenin bir diğer yolu ise güçlendirici kullanmaktır. Güçlendiriciler hemen hemen  çoğu cihazla uyumlu olarak çalışmaktadır.

5-) Anteniniz için yükseltici alın

Evinizdeki kablosuz ağınızın verici gücünü artırmak için reflektör ya da benzeri şeyler yapabilirsiniz. Folyo veya da karton tarzı basit malzemeler yardımıyla bunları yapabilirsiniz. Uydu anteni ile benzer yapıda olan bu yardımcılarla zayıf gelen sinyallerinizi  güçlendirebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir