Karayip Korsanları İzleme Sırası Nasıldır? Film Kaç Seriden Oluşuyor?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Karayip Korsanları film serisinin izleme sırası nasıldır onu anlatacağız.

Johnny Depp’in başrollerinde oynadığı Karayip Korsanları film serisinin izleme sırası karıştırılabiliyor. Çünkü bu film serisi 2 veya 3 filmden oluşmamaktadır. Karayip Korsanları toplamda 5 seriden oluşuyor. Bu film serisi gerçekten de gerek müziğiyle, gerek kostümleriyle, gerekse başrol kaptan Jack Sparrow’un performansıyla büyük beğeni toplamaktadır. Şimdi sizlere Karayip Korsanları’nın izleme sırası nasıl oluyor onu paylaşalım.

Karayip Korsanları Film Serisi İzleme Sırası Nasıldır?

Karayip Korsanları serisi toplam 5 filmden oluşmaktadır. Yani şuana kadar Karayip Korsanları’nın toplam 5 filmi yer alıyor. İlerleyen senelerde yeni seri çıkar mı bilmiyoruz. Çıkarsa eğer konumuzu güncelleyeceğiz. Şimdi Karayip Korsanları film izleme sırasını kısaca yazalım.

Karayip Korsanları Film İzleme Sırası:

  1. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003) — Serinin 1. filmi
  2. Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (2006) — Serinin 2. filmi
  3. Karayip Korsanları: Dünya’nın Sonu (2007) — Serinin 3. filmi
  4. Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011) — Serinin 4. filmi
  5. Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (2017) — Serinin 5. filmi

Karayip Korsanları film izleme sırası bu şekildedir. Yani ilk olarak 2003 yapımı Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti filmi izlenir. Yani Karayip Korsanları film serisinin 1. filmi Siyah İnci’nin Laneti’dir. Ardından 2006 yapımı Karayip Korsanları Ölü Adamın Sandığı filmi serinin 2. filmidir. Serinin 3. filmi ise 2007 yapımı Karayip Korsanları Dünya’nın Sonu filmidir. Serinin 4. filmi 2011 yapımı Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde filmidir. Son olarak serinin 5. ve son filmi ise 2017 yapımı Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı filmi olacaktır. Tekrardan belirtelim Karayip Korsanları toplam 5 film serisidir ve en sonuncusu 2017 yılında vizyona girmiştir. Fakat gelecek senelerde Karayip Korsanları devam eder mi yeni film çekilir mi bilinmemektedir. Ama şimdilik seri toplam 5 filmden oluşuyor ve izleme sırası yukarıda paylaştığımız gibidir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir