Karın Yağı Eritme Yolları ve Egzersizleri Nelerdir?

Karın yağı, karın bölgesinde normalin dışında fazla yağlanmayla oluşan ve görünüş olarak çok rahatsızlık veren bir rahatsızlıktır. Göbekteki bu yağlanma kişinin psikolojik olarak da büyük zarar görmesini sağlayabilir. Çünkü yağlanmalar arttıkça vücudun esnekliğine göre de çatlamalar meydana gelebilmektedir.

Karın yağının oluşumda, günlük alınan karbonhidrat ve yağ miktarının oldukça önemi vardır. Dikkat edilmediği zaman bu yağlar sağlıkta büyük etkiye sahip olacaktır. İlk zamanlar görünüş olarak etkileyen yağlanmalar, daha sonra kalbe vurabilir ve yaşamınızı tehlikeye alabilir. Günlük yiyeceklerde almanız gereken miktarın üstüne çıkmamaya özen gösteriniz.

Karın Yağı Nasıl Erir?

Karın yağının erimesi için birçok uygulanabilir faktör vardır. Ancak karındaki yağın erimesi için, öncelikle günlük ve ya sık olarak aldığınız yağ oranı fazla besinlerden uzak durmanız gerekmektedir. Günlük hayatta yemiş olduğunuz besinlerden mayonez ve çekirdek, yağ oranı en çok olan besinler arasındadır. Öncelikle hayatınızdan yağı çıkarmanız gerekmektedir. Daha sonra bu yağın çıkarılmasıyla birlikte düzenli bir spor ve ya egzersizi yapmanız şarttır. Yağlı bölgelerin çalıştırılmasıyla birlikte artık yağ yakımı hızlanacak ve yağlı bölge azalacaktır.

Genel olarak reklamlarda ve sanal alemde, oturduğunuz yerde ve ya yatarken alacağınız hap ile kilo verildiği söylenmektedir. Ancak bunlar tamamen ticari amaçlıdır. Her insanın bünyesi farklıdır. Ancak üretilen ürünler herkese eşit fayda edeceği ve yağlardan kurtulacağınız yönünde söylenmektedir. Bunlar ticari amaçlı olduğunun en büyük kanıtıdır.

Spor salonlarında yağ yakıcı adı altında kullanacağınız ürünler işinizi görmektedir. Bu tür ürünlerinde kaliteli marka olmasına özen gösteriniz. Aksi takdirde bilmediğiniz ve hologramsız olan ürünler sağlığınızı tehdit edebilir.

Diyetisyen ve doktorlarınıza danışaraktan yine yağ yakıcı ilaç ve ya başka türden çözümler deneyebilirsiniz. Ancak kendi halinizde internetten ürün almanız sağlığınız açısından çok ama çok tehlikelidir.

Göbek Yağı Eritme Egzersizi

Karın yağınızın eritilmesi için yapılabilecek en büyük egzersiz günlük olarak yapılacak mekiklerdir. Mekik, düzenli olarak yapıldığında ve düzenli bir diyette size ayda 10 kiloya kadar kilo verdirebilmektedir. Ancak her yapılan hareket mekik değildir. Mekiğin doğru çekilmesi dahilinde, istediğiniz vücuda ve ideal kilonuza ulaşabileceksiniz. Ancak az öncede bahsedildiği üzere BESLENME ÇOK ÖNEMLİDİR.

Göbek Yağı Eritilmesinde Beslenme Nasıl Olmalıdır ?

  • Karın yağı eritilmesi, kilo veriminde çok büyük etkendir. Bu sebeple öncelikle vücudunuzun ve iştahınızın ana besini olan ekmeği tamamen bırakmanız gerekmektedir. Ancak yemek isterseniz, bol lifli ve kepekli ekmekten sadece sabah kahvaltısında 1 dilim yiyebilirsiniz. Bunların dışında ekmek yememelisiniz.
  • Bol yağlı ve margarinli yapılan besinlerden uzak durun. Zeytin yağı ve ya fındık yağı tercih edin.
  • Günlük en az 2 litre su için. Suyu zamana bölün ve sık şekilde az az tüketin. Böylece yediklerinizin yakımı hızlanacaktır.
  • Metabolizma insandan insana göre değişeceği için yavaş çalışanlarda hızlandırma amaçlı komposto ( hoşaf ) içilebilir.
  • İçeceğiniz süt ve yoğurt yağsız olsun. Akşam 8’den sonra tüketilebilir.
  • Günlük olarak egzersiz ve sporunuzu ihmal etmeyin.
  • Kola, çekirdek, cips, mayonez, kızartma ve çikolata gibi besinlerden uzak durun. Ancak dayanılmayacak derecede canınızın çok çektiğinde, Form markalı çikolatalı ürünler bulunmaktadır. Onları tüketebilirsiniz. Ancak yine saat önemli. Saatin dışındaysa kendinizi tutun ve bir sonraki gün tüketin.
  • En önemlisi ise saat 8’den sonra çay, su ve soda gibi içecekler dışında her hangi bir şey tüketmeyiniz.

Hedefinizden sapmayın ve düzeni yakalayın. Bol sağlıklı günler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir