Klavyeden Kopyala ve Yapıştır Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere klavyeden kopyala ve yapıştır nasıl yaparız onların kısayollarını anlatacağız.

Artık teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayar kullanımı bir hayli arttı.Haliyle klavyedeki kısayol tuşlarının önemli olanlarını ezberlememiz bizim açımızdan iyi olacaktır.Bu önemli kısayollardan birisi de kopyalama ve yapıştır kısayollarıdır.

Özellikle okullarda öğretmenler ödev verdiğinde çoğu öğrenci internetten belli bir alıntı yapmak istediklerinde kopyala yapıştır işlemi yapıyor.Aynı şekilde bilgisayarda bir dosyadan başka bir dosyaya evrak yolladığımızda da kopyala yapıştır işlemlerini yaparız.Peki bu kopyala yapıştırı klavyeden kısayol olarak nasıl yapıyor şimdi onu anlatalım.

Klavyeden Kopyala ve Yapıştır Yapma

Arkadaşlar klavyeden herhangi bir dosyayı kopyalamak için ctrl+c tuşuna basmanız gerekiyor.Daha doğrusu ilk önce klavyemizin en sol alt köşesinde bulunan ctrl tuşuna basmamız lazım ardından c harfine basmamız lazımdır.Böyle yaptığımızda seçili olan dosyayı kopyalamış oluruz.

Peki kopyalamayı yaptık yapıştırmayı nasıl yapacağız onu da söyleyelim.Klavyeden kısayol olarak yapıştırma işlemi ise ctrl+v kombinasyonuyla yapılmaktadır.Burada da ilk önce ctrl tuşuna basılı tutarız ardından v harfine basarız.Bu şekilde kopyaladığımız dosyaları başka bir yere hızlı bir şekilde yapıştırmış oluruz.

kopyala yapıştır yapma
kopyala yapıştır yapma

Yukarıda ise klavyeden ctrl+c ve ctrl+v tuşlarının yerlerini gösterdik.Ayrıca kopyala yapıştırma işlemi klavyeden yapılabildiği gibi mouse ile dosya üzerine sağ tıklayınca da kopyalama yapabilirsiniz ve boş bir alana gelip yine sağ tıklayınca yapıştırma işlemi yapabilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir